Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Возз'єднання родини в Іспанії


Як відбувається возз´єднання родини в Іспанії?


В Іспанії легальний процес возз´єднання родини може бути здійснений у тому випадку, якщо Ви відповідаєте всім необхідним реквізитам для здійснення возз´єднання родини.


Резидент Іспанії може може здійснити возз´єднання родини в Іспанії та привезти родичів в Іспанію.

В Іспанії для здійснення процесу возз´єднання родини потрібно легально прожити на іспанській території мінімум один рік, подати документи на продовження й одержати дозвіл на проживання в країні ще на один термін. Іншими словами, поновити свою початкову резиденцію в Іспанії. Крім того, потрібно буде продемонструвати, що Ви маєте в розпорядженні необхідне житло та необхідні засоби для покриття своїх витрат, а також витрат родичів з який Ви здійснюєте возз´єднання родини в Іспанії.

З ким можна здійснювати возз´єднання родини в Іспанії?

Возз´єднання родини в Іспанії можна здійснити зі своїм чоловіком, якщо Ви не розведені.

Ви можете здійснити возз´єднання родини в Іспанії з вашими дітьми та дітьми вашого чоловіка (включаючи усиновлених) до досягнення 18 років чи тими які потребують особливої опіки. В обох випадках для возз´єднання родини діти не повинні бути одружені.

Також в Іспанії возз´єднання родини можна проводити з батьками заявника чи батьками дружини чи чоловіка, коли вони знаходяться на вашому піклуванні.

Також, Ви можете клопотатися про возз´єднання родини в Іспанії з особами до 18 років та інвалідами для яких Ви є легальним піклувальником.

Куди потрібно подати заяву про возз´єднання родини в Іспанії?

Заява про возз´єднання родини повинна подаватися до Бюро у Справах Іноземців (Ofіcіna de Extranjeros), у Представництвах Уряду (Delegacіones o las Subdelegacіones del Gobіerno) найбільш близьких до місця вашого проживання в Іспанії.

Які документи необхідно надати для возз´єднання родини в Іспанії?

Список документів для возз´єднання родини.

Процедура яку Ви повинні виконати для здійснення возз´єднання родини це- представлення заяви на дозвіл одержання резиденції (дозволу на проживання) у зв´язку з возз´єднанням родини на території Іспанії, на кожну людину яку Ви хочете привезти в Іспанію. Коли буде отриманий дозвіл на возз´єднання, ваші родичі повинні будуть одержати візи в іспанському консульстві в тій країні в який вони проживають.

Для подачі заяви на возз´єднання родини в Іспанії, Вам потрібно особисто направитися до Офісу у Справах Іноземців (Ofіcіna de Extranjeros).

Крім того, разом із заявою на возз´єднання родини необхідно надати документи, що підтверджують ваші родинні зв´язки, вік, легальні й економічні залежності між Вами та родичами з якими здійснюється возз´єднання родини. Сімейну книгу, свідоутво про шлюб, свідоцтво про народження для кожного з дітей.

Копія й оригінал Вашого паспорту. Паспорт повинний бути діючим (з незакінченим терміном дії). Копія вашого продовженого дозволу на проживання та роботу в Іспанії (мінімум другий дозвіл на проживання та роботу).             У випадку, якщо поновлений дозвіл на проживання та роботу в Іспанії ще не отримано, а лише знаходиться в процесі, Вам необхідно надати документ з відміткою про надання заяви про продовження дозволу на проживання та роботу в Іспанії (el resguardo de la presentacіon de la solіcіtud de renovacіon).

Вам необхідно буде продемонструвати наявність економічних засобів для для утримання членів родини з якими Ви проводите возз´єднання. Наприклад, ваші доходи в Іспанії достатні для того, щоб покрити затрати на родину.

У випадку, якщо Ви проводите возз´єднання родини з чоловіком чи дружиною, необхідно буде надати підписану заяву про те, що Ви не живете з іншою людиною.

Якщо Ви відповідаєте усім вимогам необхідним для одержання дозволу на возз´єднання родини в Іспанії, то після одержання позитивної відповіді, вашим родичам необхідно буде одержати візу в Іспанію по возз´єднанню родини. Для того щоб просити візу по возз´єднанню родини в Іспанії, ваш родич повинний буде надати аккредитативный звіт про те, що Ви відповідаєте всім необхідним вимогам та умовам для того щоб претендувати на возз´єднання родини. Та про те що у Вас є мінімум другий дозвіл на проживання і роботу в Іспанії (продовжений дозвіл на проживання).

На який термін робиться возз´єднання родини в Іспанії?

Термін дії дозволу на проживання в Іспанії ваших родичів у зв´язку з возз´єднанням родини буде залежати від легальної обстановки в Іспанії та буде дорівнює терміну вашого дозволу на проживання в Іспанії.

Хто й де повинний просити одержання візи по возз´єднанню родини в Іспанії?

Візу в Іспанію по возз´єднанню родини можна просити тільки поза Іспанією. У консульському відділі чи відділі дипломатичній місії в країні в який проживають родичі з який Ви маєте намір здійснити возз´єднання родини.        Після того, як Ви одержали позитивну відповідь на ваше прохання про дозвіл на возз´єднання родини, ваш родич з який Ви хочете возз´єднатися має термін у два місяці для того щоб просити візу в Іспанію по возз´єднанню родини.

Ваш родич не зможе бути возз´єднаний з вами в тому випадку, якщо він знаходиться нелегально на території Іспанії. Факт нелегального перебування в Іспанії може стати достатньою причиною для відмови в проханні дозволу на возз´єднання. Для заяви на одержання візи по возз´єднанню родини потрібно буде виїжджати в країну свого легального проживання.

Як одержати візу по возз´єднанню родини в Іспанії?

1. Для одержання візи по возз´єднанню родини потрібно звернутися в іспанське консульство в країні проживання вашого родича. Необхідно надати:

- заповнену анкету на одержання візи в Іспанію;
- підписане та скріплене печаткою позитивне рішення іспанської влади про дозвіл на возз´єднання родини в Іспанії;
- копія й оригінал закордонного паспорта вашого родича. Термін дії паспорта повинний складати не менш 4 місяців.

2. Довідку про несудимість видану в країні громадянином якої є ваш родич. Може вимагатися довідка про несудимість з інших країн у який проживав протягом п´яти останнього років ваш родич. У довідці про несудимість повинне бути відзначено, що заявник на одержання візи в Іспанію не залучався до кримінальної відповідальності та не знаходиться в розшуку.

Довідка про несудимість для посольства Іспанії повинна бути грамотно оформлена, із проставлением апостилем.

3. Копія дозволу на проживання в Іспанії людини, що клопочеться про возз´єднання родини.
4. Документ який підтверджує родинні зв´язки, вік, легальну чи економічну залежність.
5. Медичну довідку для Посольства Іспанії, що підтверджує відсутність карантинних захворювань передбачених Інтернаціональним Санітарним Регламентом.

Посольство Іспанії в країні проживання людини, для якої йде клопотання про візу по возз´єднанню родини, може вимагати надати інші необхідні документи.

Скільки часу займе процес одержання візи по возз´єднанню родини в Іспанії?

Іспанське консульство буде мати у своєму розпорядженні максимум два місяці для того, щоб повідомити про видачу візи по возз´єднанню родини. Ваш родич повинний буде одержати візу в консульстві Іспанії особисто, за вінятком випадків з неповнолітніми. У цих випадках візу може одержати представник чи піклувальник неповнолітнього.

Родич який одержує візу по возз´єднанню родини, повинний буде потрапити в Іспанію в термін дії візи, що не може бути більше трьох місяців та як максимум буде мати місяць терміну для прохання надання ідентифікаційної картки іноземця.

Для продовження дозволу на проживання возз´єднаного члена родини, потрібно буде надати заяви на продовження протягом 60 днів до закінчення терміну дії. Як і під час першої заяви потрібно буде продемонструвати, що Ви як резидент маєте у своєму розпорядженні достатні засоби для утримання возз´єднаного члена родини.

Якщо ваш чоловік чи дружина одержить дозвіл на роботу та доведе наданням сертифікату про спільне проживання (certіfіcado de convіvencіa) про те, що ви прожили 2 роки, може претендувати на одержання дозволу на проживання в Іспанії незалежного від вашого.Ваші діти зможуть отримати дозвіл на проживання в Іспанії незалежний від вашого, коли стануть повнолітніми й одержать дозвіл на роботу.

Чи може людина яка потрапив в Іспанію по возз´єднанню родини, привозити інших членів своєї родини?

Якщо Ви були возз´єднані (потрапили в Іспанію по возз´єднанню з будь- ким), Ви також маєте право на возз´єднання зі своїми родичами в тому випадку, якщо Ви одержали дозвіл на проживання в Іспанії незалежне від тієї людини, що робив возз´єднання для вас та відповідаєте всім необхідним вимогам для проведення возз´єднання.

На практиці, возз´єднання родини досить непроста процедура. Складність представляє збір усіх необхідних документів. У багатьох випадках процесу перешкоджають економічні проблеми. Крім того, багато складностей виникають у зборі, правильному оформленні та перекладі документів для надання в Посольство Іспанії.

Возз'єднання родини в Іспанії для іммігрантів буде обмежене

По закінченні двох місяців роботи в Уряді, Селестино Корбачо (Міністр Праці й Імміграції Іспанії) почав перетворювати свій новий підхід політики імміграції в пропозиції реформи закону й регламенту статусу іноземця.

Міністр праці й імміграції Іспанії запропонує встановлювати серію обмежень у возз´єднання родини в Іспанії, між якими виділяється скасування права привозити батьків, установа конкретних місяців для прибуття неповнолітніх шкільного віку й вимозі пропозиції роботи для молоді у віці від 16 до 18 років.

Ціль полягає в тому, щоб "упорядковувати" явище, що у ситуації економічної кризи могло б приводити в Іспанію сотні тисяч людей щороку , "більшість із яких перебуває поза продуктивною системою, із закономірним додатковим навантаженням для системи суспільного добробуту", так пояснив Корбачо.

Уряд зобов´язаний реформувати нормативу статусу іноземця, щоб неї пристосувати її до двох європейських директив- возз´єднання сім´ї в Іспанії та тривалої резиденції в Іспанії, - у недавні рішення про Конституційний Суд і в перенесення, установлені в Уставі. Корбачо прагне до того, щоб використати з, щоб увести інші зміни "які пристосовують нормативи до нової реальності й вирішують проблеми, які були виявлені".

ПРОЕКТ ЗАКОНУ ВОСЕНИ

Його намір полягає в тому, щоб зі свої "пропозиції й відбиття" на першій Секторній Конференції по Імміграції, організм участі автономних областей, що буде заснований у середині липня; потім це буде погоджено із соціальними агентами й, як тільки будуть досягнуті згоди, почнеться робота над відповідними проектами закону в Конгресі.

Один з пунктів це пропозиція - вето на прибуття неповнолітніх від 16 до 18 років без пропозиції на роботу в Іспанії. Таким чином, Корбачо думає, що з відвернена дійсна ситуація з іноземною молоддю, що "закінчує тим, що проводить дні на площах і вулицях муніципалітетів, тому що вже вони перебороли межу обов´язкового утворення й у них немає роботи, ні, навіть можливість вибирати курси для одержання роботи".

ДОЗВІЛ НА РОБОТУ В ІСПАНІЇ

Зворотна сторона монети буде полягати в тому, що прибуття в Іспанію чоловіка й жінки по возз´єднанню родини в Іспанії, автоматично буде давати дозвіл на надання дозволу на роботу. Це вимога висунуте безліччю організацій і установ, і в тому числі воно фігурувало у виборчій пропозиції соціалістичної партії Іспанії.

Інша проблема, яке потрібно вирішити, - прибуття неповнолітніх протягом усього шкільного курсу, що втягує коледжі в постійну роботу з адаптації нових учнів. Недавнє вивчення Національного Інституту Статистики показує, що існує біля півмільйона неповнолітніх, котрих у найближчі роки хочуть привезти батьки по возз´єднанню родини в Іспанії.

"Ми повинні підтримувати відкритим право на те, щоб возз´єднувати родини в Іспанії протягом 365 днів у році, для того щоб постійно мати відкритої запис на навчальний курс?", запитує міністр, щоб відповісти, що "було б корисним установлювати певний період для цього типу возз´єднань родини в Іспанії, що дозволяв би готовити реагувати школам з мінімумом підготовки". "Це відбиття", зауважує він, і він додає, що, перед тим, як скласти пропозицію статей закону, вона буде сподіватися почути думки як виховного сектора, так і автономій.