Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Вибір Банку - Кредитора

 

Вибір банку для одержання іпотечного кредиту - це як любов. І вона повинна бути взаємної.

Це значить, що запропоновані банком програма й процентна ставка повинні повністю влаштовувати вас, а ваші доходи й можливість виплачувати кредит - абсолютно пасувати банку. Така от виходить взаємна любов з розрахунку. Але банк, як і супутника життя, краще вибрати раз і назавжди. Точніше на строк виплат по кредиту.

Вибираючи іпотечний банк, у першу чергу звертайте увагу на процентну ставку. Чим вона вище, тим більше платити вам. Крім того, не забувайте й про строк погашення кредиту.

Як би приємним не було ваше співробітництво, набагато комфортніше, коли квартира, куплена за допомогою іпотеки, стає повністю вашою власністю. При виборі банку, ураховуйте не тільки свої інтереси - кредитна організація без вигоди не залишиться.

Так, за дострокове погашення кредиту (що добре для позичальника) кредитор може взяти з вас штраф у кілька відсотків від розміру позички (а це добре для банку). Якщо трапиться НП - наприклад, з деяких причин прийде відкласти виплату по кредиту - банк також буде штрафувати клієнта, що не виправдав його надій.

Тому, краще ознайомитися відразу з декількома кандидатами-банками й вибрати для себе самого зручного партнера.

Aдвокаты рекомендують подавати проти банків судові позови й вимагати обґрунтування підвищення ставок.

Позичальникам, які внаслідок підвищення банками процентних ставок по кредитах виявилися в скрутному фінансовому стані, адвокати рекомендують подавати проти банку судові позови й вимагати обґрунтування підвищення ставок.

Зокрема, якщо позичальник подасть позов, суд повинен буде одержати від банку дві відповіді:

По-перше, є чи в договорі між позичальником і банком відповідний пункт, відповідно до якого банк має право в однобічному порядку підвищувати ставки. Проробивши 4 роки в банку, можу завірити, що в більшості договорів такий пункт є. І друге - суд повинен буде одержати від банку обґрунтування - чому підвищені ставки саме на таку суму. Сам факт підвищення ставок можливо обґрунтований, то сума, на яку банки підвищили вартість кредитів, може бути необоснованна в більшості случав.

Позичальники можуть успішно скористатися можливостями цивільного права, у якому є присутнім поняття так називаної презумпції провини. На відміну від карного права, у якому обвинувачувана сторона невинна (діє презумпція невинності), у цивільному праві обвинувачувана сторона споконвічно повинна довести, що її дії були правомірними.

Таким чином, у суді банк буде змушений виправдати свої дії - те, що він в однобічному порядку підвищив кредитні ставки й чому саме на таку суму.

На даний момент більшість банків аргументують свої дії підвищенням дисконтної ставки, а також подорожчанням ресурсів на міжбанку. Однак, на думку адвокатів, це не дає права финучереждениям бути вільними в питанні підвищення ставок.

Якщо банк у суді не зможе обґрунтувати підвищення ставок по кредитах, суд зобов’яже його перерахувати позичальникові кредитні умови, починаючи з моменту підвищення ставки. Переплачену суму прийде повернути або адекватно зменшити тіло кредиту.

Адвокати впевнені, якщо позичальники почнуть подавати судові позови проти банків, це створить певну судову практику, а самі банки будуть обережніше в питаннях зміни ставок по виданих кредитах.

За словами адвокатів, починати судові позови має сенс, особливо для людей, особистий бюджет яких виявився на грані дефолта у зв’язку із кредитами, що здорожували. Адже, якщо це, наприклад, іпотечний кредит на 30 років, те, змусивши в суді знизити банк процентну ставку хоча б на 0,5%, у цілому позичальники зможуть виграти круглу суму.


Неповернення кредиту


Неповернення кредиту - це ситуація, у якій позичальник не може здійснювати платежі в рахунок погашення іпотечного кредиту. У цьому випадку важливу роль грає строк неплатоспроможності позичальника. Якщо неплатежі позичальника носять тимчасовий характер (наприклад, у період зміни роботи), то можна оформити відстрочку платежів на цей період як доповнення до договору іпотеки або кредитному договору.

Якщо позичальник не зможе погашати кредит у довгостроковій перспективі, то придбане по іпотеці житло повинне бути продане. Виручені гроші йдуть на погашення кредиту й витрат банку по реалізації житла, що залишилася сума або просто передається позичальникові, або для нього на ці гроші здобувається нове житло меншої площі.

Продаж здійснює кредитор або за домовленістю з позичальником або в судовому порядку (у випадку, якщо позичальник відмовляється від добровільного продажу).

У випадку неповернення кредиту варто розуміти, що позичальник і банк-кредитор - це союзники, однаково зацікавлені в успішному завершенні операції іпотечного кредитування. Тому у випадку утруднень позичальника із платежами, обидві сторони будуть вишукувати оптимальний спосіб погашення позичальником кредиту.