Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Посвідчення водія в Іспанії


Інформація Посольства України в Королівстві Iспанія11 січня 2010 р. у ході візиту Міністра закордонних справ України Петра Порошенка до Іспанії була підписана Угода між Україною і Іспанією про взаємне визнання та обмін посвідчень водія. Зазначена угода стала першою угодою подібного типу, яку Україна уклала з іноземною країною.


Угодою передбачено, що громадяни України, які легально мешкають на території Іспанії, зможуть отримати іспанське посвідчення водія за спрощеною процедурою. Зокрема, обмін посвідчень для водіїв легкового автотранспорту здійснюватиметься без складання теоретичних та практичних іспитів. Як виняток, власники посвідчень водія вантажних транспортних засобів та автобусів, які звертаються з проханням про їх обмін, мають пройти перевірку навичок практичного водіння на відкритих автошляхах.
З огляду на численні звернення громадян України повідомляємо, що Угода між Україною та Іспанією про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія набере чинності через 60 днів після виконання відповідних внутрішньодержавних процедур двома країнами. У зв’язку з цим звертаємо увагу, що в Іспанії така внутрішньодержавна процедура передбачає ратифікацію цієї Угоди Парламентом країни. За інформацією іспанської сторони, досвід ратифікації аналогічних угод з іншими країнами засвідчує, що цей процес може тривати близько півроку.


 Про набуття чинності зазначеною Угодою громадян України, які проживають на території Іспанії, буде поінформовано додатково через українські громади та засоби масової інформації, після чого можна буде звертатися до компетентних органів Іспанії для здійснення обміну посвідчення водія.


http://www.mfa.gov.ua/spain/ua/announce/detail/2528.htm

 


Закон Іспанії про правила дорожнього руху. 

"25 травня 2010 року в Іспанії набрала чинності нова редакція Закону про правила дорожнього руху (Ley de Tráfico), яким передбачається введення наступних змін:

 

1.  Позбавлення водійських прав(передбачається лише у разі зняття з водія усіх балів ( максимальна кількість 20 );


2.  Сплата штрафу протягом 20 календарних днів гарантує його зниження до 50% від початкової суми;


3.  Збільшено строк давності призначених штрафів від 1 до 4 років;


4.  Уніфіковано розміри штрафів, зокрема, вводиться єдина оплата у розмірі 100 євро за скоєння легкого правопорушення, 200 євро – за скоєння тяжкого правопорушення, та 500 євро – дуже тяжкого;


5. Нові типи тяжких правопорушень: програмування дорожнього навігатору під час водіння (штраф – 200 євро та позбавлення 3-х балів), паркування на місцях, призначених для інвалідів (штраф – 200 євро), користування водійською документацією, зміст якої неможливо встановити (штраф – 200 євро), надання права водіння транспорту особі, яка ніколи не мала водійських прав (наприклад батько, який навчає сина водити);


6.  Нові типи дуже тяжких правопорушень: не встановлення або неправильне встановлення знаків про проведення робіт на дорозі, а також водіння транспорту, що має пристрої, призначені для збою роботи радарів. Розмір штрафів за такі правопорушення сягатимуть 6 тис. євро, а компанії, що встановлюють подібні механізми, штрафуватимуться від 3 до 20 тис. євро;


7. Правопорушники, які скоїли від 4 і більше тяжких або дуже тяжких правопорушень та не здійснили оплату штрафів, не зможуть вчинити жодної дії щодо свого транспортного засобу (продаж, оновлення технічного паспорту тощо).


Згідно нових правил, в оформленому агентом дорожньої поліції повідомленні про призначення штрафу зазначатимуться строки його оплати та строки подачі апеляції про його призначення. Повідомлення може бути вручене як особисто агентом поліції водію у момент фіксації скоєння правопорушення, так і надіслано поштою або електронною поштою на його адресу у разі, якщо порушення було зафіксовано автоматичними системами (радари).

 

У разі сплати штрафу протягом 20 днів, через інтернет (www.dgt.es) або банківські установи (las oficinas de Correos o en cualquier sucursal del Banco Santander), його розмір зменшуватиметься на 50%, однак водій позбавлятиметься права оскарження призначення санкції (строк подачі заяви 20 днів). Після проведення оплати, адміністративна справа про оформлення штрафу має бути  завершена протягом наступних 2-х місяців. У разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня отримання повідомлення про призначення санкції, приймається рішення про примусове стягнення штрафу.


http://www.mfa.gov.ua/spain/ua/announce/detail/3026.htm