Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский
Погашення кредиту

Після одержання іпотечного кредиту й благополучної покупки на ці кошти житла, наступає час розрахунків по кредиту.

«Погасити кредит» означає, що на зазначений кредитором рахунок зарахований вся сума кредиту й належних по ньому відсотків. Іпотечне кредитування - довгостроковий проект і погашення кредиту здійснюється частинами.

Для зручності позичальника й банку-кредитора, існує кілька способів погашення кредиту.

І, крім того, позичальник не повинен забувати про додаткові можливості заощадити свої час і гроші, а саме про дострокове погашення кредиту й про перекредитування.
Способи погашення кредиту

Спосіб погашення іпотечного кредиту містить у собі періодичність здійснення платежів, строки й розмір платежів, а так само форму платежів - готівкою, безготівково або ін.

У випадку іпотеки платежі, як правило, здійснюються щомісяця, при цьому часто кредитором визначається платіжний період, наприклад з 1-го по 10-і число місяця. До позичальників, що порушують установлені строки платежу, можуть застосовуватися штрафні санкції за умовами кредитного договору.

Розмір платежів визначається графіком платежів, що звичайно видається позичальникові відразу після підписання кредитного договору. Кредитори можуть вимагати точної відповідності перераховує суммы, що, і тієї, котра зазначена в графіку платежів.

І недоплата й переплата може бути розцінена кредитором як невиконання позичальником зобов’язань за договором іпотеки, що чревате штрафними санкціями або навіть вимогою дострокового погашення кредиту.

За формою платежі можуть бути наявними: коли позичальник вносить через касу банку гроші на свій позичковий рахунок. У цьому випадку позичальникові варто пам’ятати про те, що не у всіх банках працюють вечірні каси й про те, що платежі не можна здійснити у вихідні й святкові дні.

У випадку, якщо платежі здійснюються безготівково, те це може бути переклад грошей з рахунку позичальника, відкритого в якому-небудь банку, на рахунок банку-кредитора.

При цьому варто мати на увазі, що міжбанківські переклади є платною послугою й що на їхнє виконання потрібен час (1-3 дня). Щоб скоротити витрати часу й грошей по перекладу, позичальник може відкрити свій рахунок безпосередньо в банку-кредиторі.

Інший варіант безготівкових розрахунків по кредиту - це щомісячний переклад у рахунок погашення кредиту частини заробітної плати до її одержання. У цьому випадку позичальник повинен написати заяву на ім’я керівника підприємства, на якому він працює, і погодити деталі здійснення перекладу з бухгалтерією підприємства.


Дострокове погашення кредиту

 

Більшість іпотечних програм передбачає можливість дострокового погашення кредиту з мінімальним мораторієм (забороною) на дострокове погашення порядку 6 місяців.

Але в той же час майже всі іпотечні банки встановлюють якесь мінімальне значення суми дострокового погашення (наприклад, 100.000 €). Тільки нагромадивши цю мінімальну суму, позичальник може подати кредиторові заява на дострокове погашення кредиту. Заява пишеться за формою банку-кредитора.

Достроково можна погасити як весь іпотечний кредит, так і його частина. У випадку часткового дострокового погашення кредиту, позичальник має право або зменшити суму щомісячних платежів на період, що залишився, кредитування, або залишити розмір платежів колишнім, а скоротити сам період кредитування.

Зменшення суми щомісячних платежів знижує навантаження на сімейний бюджет, а так само дає можливість одержання нового кредиту. Скорочення строку кредитування істотно знижує суму переплати позичальника за житло, що здобуває по іпотеці. Що вигідніше - вирішує позичальник. Після проведення дострокового погашення кредиту, банк-кредитор повинен надати позичальникові новий графік платежів.

У випадку повного дострокового погашення, позичальникові необхідно запросити в банку-кредиторі точну суму кредиту й відсотків по ньому на передбачувану дату повного погашення. Після здійснення всіх необхідних платежів, позичальник повинен зареєструвати в установі юстиції припинення іпотеки, тобто зняття станового обтяження із придбаного житла.

І нарешті, позичальник повинен повідомити про повне дострокове погашення кредиту страхову компанію щоб повернути собі гроші за оплачений, але невикористаний страховий період.