Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Переклад, легалізація і підтвердження
диплома в Іспанії


Легалізація і підтвердження диплома в Іспанії (визнання титулу в Іспанії) це ще один плюс у вашому професійному багажі незалежно від того чи знаходитися ви вже в Іспанії або лише плануєте перебратися в цю країну. Для тих, хто бачить своє подальше життя в цій країні, легалізований і визнаний диплом в Іспанії, можливо, зіграє вирішальну роль в ухваленні рішення про надання іспанського дозволу на роботу і помешкання.

В окремих випадках наявність легалізованого і підтвердженого диплома в Іспанії є обов'язковою. Наприклад, державна посада, встановлена законодавством наявність іспанського або омологірованного в Іспанії іноземного диплома, так для роботи лікаркою в Іспанії потрібно мати підтверджений в Іспанії диплом.
Легалізація документів про освіту.

Якщо громадянин України планує отримати освіту або влаштуватися на роботу в Іспанії, йому може знадобитися надати інформацію про отриману освіту на території України.

Легалізація документів про освіту так само може бути необхідна для громадян, що одержали освіту за кордоном і мають необхідність надати відповідні документи в установи на території України.

Легалізація документів про освіту проводиться у вигляді копій, завірених нотаріально, якщо не передбачене інше.

Визнання диплома в Іспанії – це прирівнювання отриманої вами кваліфікації до відповідного університетського титула в Іспанії. Процес розгляду справи Міністерством Науки та Інновації Іспанії досить тривалий та може займати в середньому від шести місяців до двох років.

Тому подбати про визнання свого диплому в Іспанії краще заздалегідь, тим більше що нічого складного в цьому немає. Головне - це розібратися в термінології іспанською мовою і відразу стануть зрозумілими кроки, які потрібно виконати для того щоб ваш диплом став визнаний іспанському.

Homologacіón: прирівнювання кваліфікації отриманої у вашому ВУЗі до відповідної кваліфікації в Іспанії

Convalіdacіón: відноситься до дисциплін і навчальних курсів - convalіdacіon de estudіos;

Legalіzacіón: відноситься до диплома як до документа, а також до додатка до диплома - legalіzacіon de dіploma;

Homologación del Título: прирівнювання кваліфікації в Іспанії.

В Іспанії визнається не диплом, а титул - у нас це називається кваліфікацією (...рішенням державної екзаменаційної комісії присвоєна кваліфікація...). Існує офіційний список іспанських університетських титулів (Catálogo de Títulos Unіversіtarіos), складений Міністерством науки та Інновації. Претендент вибирає зі списку університетських титулів найбільш близький до своєї кваліфікації та починає процедуру прирівнювання своєї кваліфікації до іспанського титулу.

Convalidación de estudios: відповідність дисциплін і навчальних планів.

Кваліфікація отримана в українському ВУЗі може бути прирівняна іспанському університетському титулу. Це відбувається в тому випадку, якщо навчальні дисципліни та курси, які були вивчені у своїй країні в необхідному об'ємі відповідають обсягу необхідному для одержання диплома в Іспанії.

Легалізація має на увазі диплом як документ. Таким як він є диплом не буде прийнятий до розгляду Міністерством Науки та Інновації Іспанії. До подачі на процес визнання диплома в Іспанії, диплом повинний бути легалізований. На ньому необхідно проставити апостиль та зробити офіційний переклад на іспанську мову.

Кроки, які потрібно здійснити при прирівнюванні кваліфікації в Іспанії (Homologación del Título):

1. Легалізація диплома в Іспанії - проставлення апостиля у своїй країні та офіційний переклад на іспанську мову. Такий диплом вважається легалізований і може бути наданий в офіційні органи Іспанії.

2. Вибір зі списку офіційних університетських титулів найбільш відповідний до вашої спеціальності. До цього титулу ви будете просити дорівняти вашу кваліфікацію. Список офіційних університетських іспанських титулів - Catálogo de Títulos Unіversіtarіos.

3. Заява, сплата мит, надання необхідних документів для початку процесу визнання диплома.

Подається легалізований диплом, додаток до диплома в якому відображені вивчені дисципліни, навчальні курси, кількість годин та отримані оцінки. Документ повинний бути легалізований також як і диплом та подається з фотокопією. Крім того додається навчальна програма, з коротким змістом предметів, що вивчалися у ВУЗі, а також з зазначенням годин, що приділялися кожному предметові.

Головне Управління Університетів Міністерства Науки та Інновації Іспанії може вимагати надати й інші документи, які вважає за необхідне розглянути для ухвалення рішення про прирівнювання іноземної кваліфікації до іспанського університетського титулу.

4. Відповідність дисциплін. Наявність необхідних дисциплін та їхній обсяг може не співпадати з навчальним планом в Іспанії . В разі потреби, Міністерство Освіти Іспанії сповіщає, які дисципліни і у якому обсязі потрібно пройти в іспанському університеті, щоб привести їх у відповідність до іспанських норм.

5. Вибір ВУЗа в Іспанії та прослуховування необхідних дисциплін чи курсів, можливе заочне навчання. (У випадку недостатності обсягу певної дисципліни).

6. Складання спеціального іспиту (prueba de conjunto) – після прослухування необхідних дисциплін. (У випадку недостатності обсягу певної дисципліни).

7. Надання в Головне Управління Університетів підтвердження про прослуховування необхідних курсів та складання іспиту (Prueba de conjunto)

8. Одержання документа про прирівнювання вашого титулу до відповідного іспанського титулу. Цей документ називається CREDENCІAL DE HOMOLOGACIÓN.
Ви не одержуєте іспанський університетський диплом, тому що ви не закінчили іспанський університет.          Головне Управління Університетів Міністерства Науки та Інновації видасть вам документ, що називається CREDENCIAL DE HOMOLOGACIÓN. У цьому документі буде зокрема зазначено, що кваліфікація, що ви одержали в іноземному ВУЗі визнається признаною (quedа homologado) до іспанського титулу.

Цей документ підтверджує прирівнювання отриманої вами кваліфікації до іспанського університетського титулу.       І якщо вам потрібно показати в Іспанії наявність у вас університетського ступеня, цей документ повною мірою виконує дану функцію.

Через якийсь час після надання всіх документів для визнання диплома, ви одержуєте по пошті листа у якому вам повідомляється номер вашої справи (Número de expediente).

Наступним буде лист із повідомленням про те, що ваша кваліфікація визнана, повідомлення про негативну відповідь або необхідність пройти певні дисципліни і здати спеціальний іспит (prueba de conjunto).

Коли вам приходить повідомлення про те, що ваш диплом визнаний, вам повідомляється телефон по якому вам потрібно подзвонити, щоб домовитися про візит. Місце одержання документа про визнання диплома - Мадрид.       Із собою потрібно мати ідентифікаційний документ чи паспорт. Термін одержання звичайно призначають через три - чотири місяці після вашого дзвінка.

Адреса Міністерства Науки та Інновації Іспанії:

Paseo del Prado, 28 – 28014, Madrіd
Телефон: 902218500.
Факс: 917018648.
Електронна пошта: іnformacіon@mec.es

Адреса в Інтернеті: www.mec.es. Дивитися: Tіtulos / Convalіdacіon y Homologacіon.

Звернувшись за телефоном ви одержите інформацію про те, де знаходиться найближчий центр у який ви повинні надати пакет документів для визнання диплома.

Окремо для Барселони: c/ Bergara, 12 prіmera planta.
08002 Barcelona.
T. 935209603, F. 935209688.

Відповідність дисциплін і учбових планів.

Convalidación de Estudios – визнання дійсним, підтвердження. Відповідність учбових предметів і дисциплін. В даному випадку слово «convalidación» відноситься не до іноземного диплома в Іспанії і не до титулу, а до слова "estudios" – CONVALIDACIÓN DE ESTUDIOS.

Це визнання учбових предметів і учбових курсів в Іспанії, які людина вивчала у Вузі поза Іспанією. При згадці конвалідация, йдеться про відповідності дисциплін, учбових програм і курсів в Іспанії. Те ж саме відбувається з обсягом дисциплін або курсів.

Якщо в Іспанії встановлено 40 годин для певного курсу, а людина в своєму Вузі вивчала предмет лише 20 годин, то цей предмет не може бути зарахований. Для визнання курсу або предмету (convalidación de estudios), в даному випадку, необхідно буде добрати необхідну кількість годин.

Вивчена дисципліна може бути визнана в Іспанії в повному обсязі, може бути частково визнана і необхідно добрати необхідну кількість годин, може бути потрібно пройти увесь курс в повному обсязі.

Рейтинги іспанських університетів.

У газеті El Mundo був опублікований рейтинг, в якому представлені загальні рейтинги іспанських університетів, а також рейтинги найбільш популярних іспанських вузів по 50 основним спеціальностям із загальним числом тих, де навчається більше 1,5 млн. чоловік. До рейтингу увійшли як приватні, так і державні університети.

Рейтинги вузів визначалися по 30 критеріям, згрупованим в п'ять основних груп:

Попит на навчання в даному вузі (загальне число студентів, що навчаються в університеті як в цілому по вузу, так і по факультетах), професорсько-викладацький склад і його професійний статус, кількісне співвідношення числа викладачів і студентів PDI, кількість ексклюзивних договорів з провідними професорами, рівень технічної оснащеності і наявність учбових і спеціалізованих приміщень.

Оцінювалися також учбові плани – структура і зміст, співвідношення теоретичних і практичних дисциплін, варіативна предметів і спецкурсів, впровадження інноваційних методик, академічні результати і показники – число тих, що закінчили курс навчання відносно до зарахованих на перший рік навчання, середній термін навчання, участь професорсько-викладацького складу в наукових дослідженнях, індивідуальні особливості кожного вузу, наявність програм навчання і досліджень, спільних з іншими іспанськими і зарубіжними університетами, вартість за одиницю навчання / кредит, на яких мовах проводиться навчання).

КРАЩІ ДЕРЖАВНІ УНІВЕРСИТЕТИ ІСПАНІЇ.

1. Complutense de Madrid
2. Autonoma de Barcelona
3. Politecnica de Catalunia
4. Barcelona
5. Autónoma de Madrid
6. Politecnica de Madrid
7. Carlos III de Madrid
8. Pompeu Fabra

КРАЩІ ПРИВАТНІ УНІВЕРСИТЕТИ ІСПАНІЇ.

1. Navarra
2. Ramon LLull
3. San Pablo – CEU
4. Deusto
5. Pontifica Comillas
6. Alfonso X
7. Pontifica de Salamanca
8. Vic

НАЙПОПУЛЯРНІШІ УНІВЕРСИТЕТИ ПО ДЕЯКИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЯХ.

Управління бізнесом.

1. Ramón Llull
2. Pontificia Comillas
3. Carlos III
4. Pompeu Fabra
5. Deusto

Архітектура.

1. Politécnica de Madrid
2. San Pablo – CEU
3. Politécnica de Catalunya
4. Navarra
5. Ramon Llull

Образотворче мистецтво.

1. Barcelona
2. Complutense de Madrid
3. Granada
4. Politécnica de Valencia
5. País Vasco

Право (юриспруденція).

1. Autónoma de Madrid
2. Ramon Llull
3. Pompeu Fabra
4. Carlos III
5. Deusto

Телекомунікації.

1. Politécnica de Madrid
2. Politécnica de Catalunya
3. Politécnica de Valencia
4. Carlos III
5. Navarra

Інформаційні технології.

1. Politécnica de Madrid
2. Politécnica de Catalunya
3. Carlos III
4. Autónoma de Madrid
5. Politécnica de Valencia

Медицина.

1. Autónoma de Madrid
2. Navarra
3. Complutense de Madrid
4. Autónoma de Barcelona
5. Santiago de Compostela

Туризм.

1. Valencia
2. Autónoma de Madrid
3. Illes Baleares
4. Las Palmas
5. La Laguna