Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇ



Español    Русский


Освіта і навчання в Іспанії


На сьогоднішній день, система освіти в Іспанії виглядає таким чином:

 

Дитяча освіта в Іспанії (Educacion Infantil) до 6 років (розділено на 2 цикли – до 3 і з 3 до 6 років) і не обов'язково. 

 

Початкова освіта в Іспанії (Educacion Primaria) з 6 до 12 років (розділено на 3 цикли, по 2 курси) – обов'язково для всіх і на цьому етапі даються основи по всіх предметах.

 

Середня обов'язкова освіта в Іспанії (Educacion Secundaria Obligatoria) також ділиться на цикли: перший цикл – 12-14 років - два курси і другий 2 цикл – 14-16 років – два курси і є останньою ланкою в базовій культурній, соціальній і технічній підготовці.

 

У Іспанії існують спеціальні центри, в яких можна скласти іспити на дану ступінь. Це школи, Інститути (Бакалавріат), Центри професійної підготовки, а також всі центри, що мають на це повноваження. Такий іспит може бути державним і в цьому випадку він здається в травні і жовтні. Але також його можна здати в приватній установі, яка має на це відповідну ліцензію.


Держава забезпечує безкоштовну освіту в Іспанії дітям у віці від 6 до 16 років. Весь період навчання підрозділяється на початкову школу (з 6 до 12 років) і на середню (з 12 до 16 років).

 

Середня освіта.

 

До шести років діти вчаться зв'язано викладати свої думки в дитячих садах (Centros de educacion infantil). Потім настає черга школи, яка ділиться на початкову (Centros de educacion primaria) і середню (Centros de educacion secundaria). Школу зобов'язані відвідувати всі діти у віці від 6 до 14 років. За початковим дворічним циклом (ciclo inicial) слідує так званий "середній" цикл (ciclo medio), який триває три роки, а потім трилітній "випускний" цикл (ciclo superior). Втім, статистика показує, що 80% 16-річних і 73% 17-річних іспанців продовжують навчання у школі.

 

Вища освіта. 

 

У Іспанії університети є основним типом вищих учбових закладів, доля яких складає 95% від загального числа вузів. В країні є також ряд інших вищих учбових закладів, які готують фахівців в специфічних областях, в таких, наприклад, як мистецтво або військова справа. У Іспанії є як державні, так і приватні університети.


В даний час існує 46 державних і 12 приватних університетів, офіційно визнаних державою. Навчання в переважній більшості іспанських університетів ведеться на іспанській мові. Іноземні громадяни можуть заздалегідь отримати курс іспанської мови і культури, який пропонують багато університетів.

 

Підготовка до вступу до університету.

 

Володарі Graduado Escolar протягом трьох років проходять курс Bachillerato Unificado в Polivalente (BUP). Вони вивчають географію, іспанську мову і іспанську літературу, іноземні мови, математику, мистецтво, латинь, релігію (етику) і філософію. Як додатковий предмет викладається мова регіону (наприклад, каталонський). Щороку вони здають роботи, на основі яких проводиться атестація. Зі всіх спеціальностей найбільшим успіхом серед іспанських студентів користуються гуманітарні і суспільні науки (їх вибирають близько 40% вступаючих до університетів).


На другому місці з невеликим відривом знаходиться медицина (близько 36% ). Технічними науками вважають за краще займатися лише 14% іспанських студентів. Після закінчення курсу BUP майбутні студенти отримують звання бакалавра (Bachiller), право записуватися на COU – однорічний курс університетської орієнтації (Curso de Orientacion Universitaria), який був і залишається своєрідним перекидним містком між середньою і вищою освітою. Випускники COU можуть складати вступні іспити в університет.

 

Структура освіти в Іспанії.

 

За іспанськими законами лише університети можуть давати вищу освіту, і в цьому сенсі Іспанія значиться як країна консервативна. Кожен університет в Іспанії є автономним і може вносити свої зміни (деколи суттєві) до програми.  До складу іспанських університетів входять чотири типи учбових підрозділів, які в інших країнах складають альтернативу університетській освіті:

 

• університетські факультети (facultades universitarias) – вищі учбові заклади, де вивчаються не технічні теоретичні дисципліни. Навчання на них охоплює всі три цикли вищої освіти.

 

• вищі технічні училища (escuelas tecnicas superiores) мають, навпаки, технічну орієнтацію, але так само передбачають всі три цикли вищої освіти.

 

• університетські школи (escuelas universitarias) мають певну професійну орієнтацію і здатні довести студента тільки до першого рівня вищої освіти.

 

• університетські коледжі (colegios universitarias) так само як і школи, здійснюють навчання лише по програмах першого рівня. Ці програми аналогічні традиційним університетським і не дають професійної орієнтації.

 

 

Вища освіта в Іспанії.

 

Університетська освіта є багаторівневою, зазвичай виділяють такі цикли: перший цикл, об'єднані перший і другий цикли, індивідуальний другий цикл, третій цикл (докторантура).


Планування учбового процесу організовується системою "кредитів". Кожен кредит відповідає 10 годинам аудиторний занять, а по сумі набраних кредитів зазвичай судять про досягнуті студентами успіхи. Кредити заробляються студентами окремо по теоретичним і практичним курсам; їх можна також заробити, виконуючи інші види учбової роботи, окрім аудиторних занять.


Зазвичай тривалість першого циклу навчання складає не менше трьох років, що відповідає здобуттю 180-270 кредитів.


Об'єднані перший і другий цикли навчання розраховані на 4-5 років (6 років для ряду медичних спеціальностей), причому кожен з циклів навчання не може бути менше двох років (зазвичай, перший цикл – 2-3 роки, другий цикл – 2 роки; виняток становлять медичні спеціальності, при навчанні яких другий цикл, як і перший, триває 3 роки). Вказані 4, 5 або 6 років навчання дозволяють заробити студентам 300-450 кредитів.


Після закінчення кожного циклу навчання студентам присуджуються різні академічні міри.

 

Градація спеціалістів вищої освіти.

 

Бакалавр.


У Іспанії існує три основні міри бакалавра, які отримують студенти університетів після закінчення першого циклу  навчання:


• "Arquitecto Tecnico" – ступень, що присуджується студентам, які вивчилися лише в області архітектури; 

• "Ingeniero Tecnico" – ступень, що присуджується студентам технічних спеціальностей; 

• "Diplomado" – ступень, що присуджується студентам, які вивчилися по всіх інших напрямах.

 

Магістр.


У Іспанії ступень магістра відповідає кваліфікація, яка присуджується після закінчення другого циклу навчання. Це залежить від напряму навчання і може бути: 


• Архітектор ("Arquitecto") 

• Інженер ("Ingeniero Superior") 

• Ліцензіат ("Licenciado")

 

Магістр-дослідник.


У Іспанії зазвичай їй відповідає певна кваліфікація – "Master", "Diplomado", "Experto" і тому подібне. Вона присуджується після завершення третього циклу навчання і визначається університетом, що організував даний курс.

 

Доктор.


У Іспанії вона називається так само, як і в більшості розвинених країн – ступень доктора ("Doctor"). Її можна отримати, піднявшись на третій рівень вищої освіти. Після двох років навчання необхідно представити підготовлену дисертацію на розгляд вченої ради.