Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский

Оформлення контракту на нерухомість

 

У Іспанії, приватний контракт про купівлю нерухомості має силу і законність нотаріально завіреного контракту.

У Іспанії, незалежно від національності, кожна Фізична або Юридична особа може зайнятися оформленням, купівлі, продажу нерухомості, так само як і іншими товарами, може заснувати акціонерне товариство, бути акціонером і головою цього товариства.

У Іспанії, приватний контракт про покупку має силу і законність нотаріально завіреного контракту, але для внесення до Реєстру Власності (Registro de la Propiedad) необхідний нотаріально завірений контракт.

1. Укладення контракту

Після вибору об'єкту нерухомості, який Вам підходить і ухвалення рішення про його покупку, складається приватний контракт купівлі-продажу, у якому, зокрема, вказуються умови і спосіб оплати. При підписанні контракту, як прийнято, покупець виплачує близько 3000 євро, тим самим резервуючи нерухомість за собою.

Після укладення контракту покупець повинен отримати в місцевій поліції так званий N . I . E . (ідентифікаційний номер іноземця), щоб потім правильно оформити операцію у нотаріуса. Далі, протягом місяця підписує головний офіційний документ купівлі-продажу - Escritura Publica.

Сума грошей, що залишилася, вноситься при підписанні Ескрітури у присутності іспанського нотаріуса, після чого Ви стаєте повноправним власником. Причому, існують різні умови оплати, наприклад, можна оформити іпотечний кредит, як правило, він складає від 50%-80% від вартості нерухомості для нерезидентів Іспанії. Все це обумовлюється в контракті до його підписання.

Ескрітура підписується покупцем і продавцем в Нотаріальній конторі у присутності іспанського Нотаріуса.

У Ескрітуру за бажанням може бути внесене ім'я не тільки одного власника, але і всієї його сім'ї. Після процедури підписання залишається лише зареєструвати Вашу нерухомість в Реєстрі власності. Процес реєстрації зазвичай триває до трьох місяців.

Покупець вступає у володіння нерухомістю з моменту підписання нотаріального акту купівлі-продажу, і після оплати всіх сум йому видається Нотаріальна Копія Купчої.

Оригінал Купчої надається у відповідний Реєстр Власності для реєстрації як Власника і для останньої перевірки правильності оформлення акту. Після закінчення 1,5 - 2 місяця (термін встановлюється Реєстром) покупець отримує на руки Зареєстрований Оригінал Купчої (у разі наявності іпотечного кредиту у момент повної оплати - купча зберігається в банку, що видав кредит).

Нерухомість в Іспанії може бути придбана як на фізичну особу так і на юридичну. Іноземці без всяких обмежень можуть придбати нерухомість як житлову, так і комерційну.

Будь-який вид нерухомості в Іспанії повинен бути зареєстрований в Registro de Propiedad (Реєстрі власності), де Ви можете отримати повну інформацію про того, хто є власником нерухомості, точна площа, а також про наявність можливої заборгованості власника.

На ім’я власника оформлюється головний офіційний документ, званий Escritura Publica, якому потім привласнюється власний реєстраційний номер, номер запису, листа і тому для занесення його в Реєстр. Продати нерухомість має право тільки сам власник або ж особа, що має, відповідно, від нього нотаріально завірену довіреність. Як правило, право продажу довіряється агентствам, в цьому випадку агентство повинне мати відповідну Ліцензію.

Загальні витрати при покупці на первинному і вторинному ринку нерухомості

  • нотаріальні витрати ( Notario ) - оплачуються за спеціальною шкалою, що прогресує залежно від вартості нерухомості. Наприклад, при покупці нерухомості податок трохи більший у разі оформлення іпотечного кредиту.
  • витрати на реєстрацію ( Registro ) в Реєстрі власності Іспанії - оплачуються при внесенні Вашого імені і даних нерухомості до Реєстра, як новий власник. Ця сума також визначається за спеціальною шкалою і залежить від вартості покупки, наприклад: при ціні об'єкту до 250.000 євро вона складає близько 950 євро - витрати на оформлення документів ( Gestoria ).

При придбанні нової нерухомості до вище вказаного додаються і сплачуються наступні податки:

  • податок на додану вартість ( Impuesto sobre Valor Anadido, скорочено I . V . A .). Цей податок складає для квартир і житлових будинків 7%, а для комерційних об'єктів, призначених для приватного виробництва і для незабудованих земельних ділянок, - 16% від вартості, вказаної в Ескрітурі. Оплачується в муніципальних офісах по прийому податків.
  • податок на документальне оформлення юридичних актів ( Actos Juridicos Documentados . скорочено A . J . D .), складають 0.5% від вартості, вказаної в Ескрітурі.

При придбанні нерухомості з "других рук" стягуються наступні податки:

  • передавальний податок ( Impuesto de Transmlsiones Patrimoniales, скорочено I .Т.Р.), складає 7% від вартості, заявленої в Ескрітурі і оплачується в Раді з Економіки і Фінансів Іспанії.
  • податок Plus Valia . Це муніципальний податок, що грунтується на офіційній оцінці зростання вартості нерухомості на момент її продажу. Цей податок повинен виплачувати власник нерухомості, тобто продавець, але на практиці всі податки зазвичай виплачує покупець. Точну величину податку указує місцева мерія, на суму якого впливає вік нерухомості і кількість років володіння цією нерухомістю останнім її господарем.

Сумарно всі витрати по оформленню покупки без урахування іпотечного кредиту складають близько 8% від вартості нерухомості, іпотечний кредит збільшує ці витрати приблизно до 11%.

2. Придбання нерухомості в кредит

Покупець повинен сплатити 30% від вартості житла і сплатити податок 7%-  з покупки (плюс нотаріус).

У Іспанії нерезидентам Європейського співтовариства банки дають іпотечні кредити строком до 20-30 років під 3-5% річних.

Час отримання іпотечного кредиту складає два-три тижні.

Для отримання кредиту необхідно надати довідку про вашу заробітну плату на іспанській мові.

Форма довідки - фірмовий бланк підприємства, кутовий штамп, Ф.І.О., № паспорти, посада і зарплата у валюті Євро, печать та підпис. Суму зарплати краще вказати приблизно 3000 Євро в місяць. Якщо Вас цікавить посвідка на проживання, то необхідно мати довідку про несудимість і не знаходження під слідством.

Як правило, на перегляд і вибір житла, йде 3-4 дні. Оформлення іпотечного кредиту два-три тижні, оформлення операції у нотаріуса-2 години.

За цей період можна пройти медогляд (для посвідки на проживання) і перевести довідку про несудимість у судового перекладача. Відкриття рахунку в іспанському банку займе 1 годину.

Після укладення договору купівлі-продажу необхідно з нотаріальною копією укласти договори на комунальні послуги, які оплачуватимуться з вашого розрахункового рахунку. У колишнього господаря необхідно узяти номера контрактів.

Телефон, інтернет, сигналізація встановлюються за 1-2 тижні. Є вид послуг в охоронних фірмах: дають роздрук кожного місяця, коли житло знімалося і ставилося на сигналізацію. Це добре для контролю тим, хто здає своє житло в оренду.

Краще відразу застрахувати житло. Вартість страхування складає близько 600 євро.