Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Іпотека в Іспанії

Одержання іпотечного кредиту в Іспанії

 

Іпотечне кредитування - один з основних способів придбання нерухомості в Іспанії, втім, як і в усьому цивілізованому світі.

Представники російських компаній, які спеціалізуються на продажі житла в Іспанії, затверджують, що громадяни нашої країни можуть розраховувати на кредит у розмірі 70% вартості покупки, для інших представників європейських країн умови ще либеральнее - до 90%. Таку дискримінацію по національній ознаці нескладно пояснити: росіяни ще не встигли завоювати серйозної репутації покупців нерухомості за рубежем.

Іпотечний кредит банки видають під 3,5-4% річних (цей відсоток складається із суми погашення кредиту й комісійних банку - «інтерес банку»). Однак у більшості випадків більше вигідними (у випадку з довгостроковими кредитами) виявляються «плаваючі» ставки, коли відсоток по кредиту ставиться в залежність від кон'юнктури ринку, ставки рефінансування Центрального європейського банку й загального положення справ в економіці.

Кредити з фіксованою ставкою кредитування частіше використовується при строках кредитування від п'яти до семи років. Передбачено й цілком лояльні умови дострокового погашення: додаткову виплату банку складе близько 1% погали суммы, щоМ.

Щорічні податки на іспанську нерухомість становлять 0,3% її вартості при знаходженні об'єкта в сільській місцевості, 0,4% - при розташуванні в межах міста. Не занадто дорого обходиться й страхування нерухомості - Є100-250 за апартаменти і Є250-400 за окремо вартий будинок. Цікаво, що ці ставки приблизно у два рази менше розмірів страхування автомобілів.

Попросту низки по європейських мірках витрати на зміст нерухомості. Електроенергія обходиться приблизно в Є0,1 за кВт/год, вартість води становить Є0,42 за куб (перші 45 кубометрів протягом перших трьох місяців) і Є0,84 за куб, якщо цей обсяг перевищений протягом того ж періоду. Абонентська плата за телефон - не більше Є20 на місяць.

Щорічно також необхідно платити Є50 за вивіз сміття і Є100 за «обслуговування урбанізації». У підсумку за рік цілком реально укластися в Є400 за квартиру без обліку вартості витраченої води й електроенергії - такі скромні витрати дивують не тільки ощадливих англійців і німців; це небагато й по мірках Москви, що переживає постійне підвищення цін на комунальні послуги.

Звичайно, умови іпотечного кредитування для іспанців і нерезидентів неоднакові. Тому не зваблюйтеся, довідавшись, що в Європі можна взяти кредит на повну вартість нерухомості. У цьому випадку мова не йде про іноземців. Але слід зазначити, що в Іспанії умови іпотечного кредитування прийнятні для нерезидентів, включаючи росіян.

Розмір позички для іноземця, як правило, становить 50-70 % від ціни нерухомості, рідше доходить до 80 % (скоріше, це виключення). Якщо мова йде про покупку вторинного житла, найімовірніше, банк дасть кредит на суму близько 50 % від вартості, у випадку придбання новобудови - близько 70 %. Теоретично строк погашення позички обчислюють по простій формулі: від цифри 70 віднімають вік кредит, що одержує. Найпоширеніший строк кредитування-15-25років.

Одержання кредиту спричиняє неминучі витрати. Так, банк за відкриття кредиту бере близько 1,5-2 % від вартості нерухомості. За послуги незалежного сертифікованого експерта, що обов'язково проводить оцінку житла, що здобувається, прийде віддати 200-300 євро.

Оскільки покупець відразу стає власником нерухомості (незважаючи на непогашений кредит), те й витрати по оформленню покупки в приватну власність він оплачує негайно. Нотаріальні витрати й податки при покупці житла в Іспанії становлять 8-10 % від вартості.

Таким чином, покупець, зацікавлений у придбанні нерухомості в Іспанії, повинен мати на руках, точніше, перевести на рахунок у банку (звичайно ж, не привезти у валізі) від 40 до 60 % вартостіобраногооб'єкта.

Більша частина іпотечного кредитування в Іспанії полягає під плаваючий відсоток, тобто в перший рік банк призначає фіксовану ставку (тепер вона становить приблизно 3,7-4 %). Починаючи із другого року відсоток розглядають знову (в основному один раз у рік), при цьому за основу прийнято брати європейську міжбанківську дисконтну ставку EURIBOR, що являє собою середньозважену ставку по довгострокових депозитах європейських банків.

Інформацію з даного показника можна знайти в офіційному бюлетені іспанського правительства B.O.E. У цей час даний показник «плаває» у межах від 3,8 до 4,2 %. Крім того, стягується маржа банку від 0,7 до 1,2 %. У результаті щорічні виплати по іпотеці складуть близько4,5-5,2%.

Обов'язково також страхування нерухомості, придбаної в кредит. При цьому бажано застрахувати й життя покупця. У випадку смерті або хвороби позикоодержувача невиплачений кредит погасить страхова компанія. Таким чином, він не зависне на родині, що залишилася без годувальника. Це невелика сума в межах 500-600 євро в рік, але її варто враховувати.

Безумовно, власник нерухомості в Іспанії має втрати по змісту, які складаються із щорічних податків (0,2 %), комунальних виплат (60-100 євро/місяць), витрат на електроенергію й водопостачання (від 20 до 120 євро/місяць). Дані витрати ляжуть на плечі власника житла поза залежністю від того, куплена нерухомість у кредит або на власні засоби.

Загальні витрати при покупці нерухомості

1. -  нотаріальні витрати (Notario) - оплачуються по спеціальній шкалі, що прогресує залежно від вартості нерухомості. Наприклад, при покупці нерухомості податок трохи більше у випадку оформлення іпотечного кредиту.

2. -  витрати на реєстрацію (Registro) у Регістрі власності Іспанії - оплачуються при внесенні Вашого ім'я й даних нерухомості в Регістр, як новий власник. Ця сума також визначається по спеціальній шкалі й залежить від вартості покупки, у випадку того ж приклада від 50.000 до 100.000 євро вона коливається в межах від 120 до 180 євро - витрати на оформлення документів (Gestoria). Якщо вдатися до послуг приватного адвоката, то його сервіс Вам обійдеться приблизно в 850 євро.


При придбанні нової нерухомості на додаток до вище зазначеного оплачуються наступні податки:

1. -  податок на додану вартість (Impuesto sobre Valor Anadido , скорочено I . V . A .). Цей податок становить для квартир і житлових будинків 7%, а для комерційних об'єктів, призначених для приватного виробництва й для незабудованих земельних ділянок - 16% від вартості, зазначеної в Эскритуре. Оплачується в муніципальних офісах по прийому податків.

2. -  податок на документальне оформлення юридичних актів ( Actos Juridicos Documentados . скорочено A . J . D .), становлять 0.5% від вартості, зазначеної в Эскритуре.