Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇОБМІН УКРАЇНСЬКОГО
ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯОБМІН   УКРАЇНСЬКИХ  ВОДІЙСЬКИХ ПРАВ

Водійські права категорій А, В і ЕВ обмінюються автоматично. Власникам  прав категорій  С1, С, D1, D, EC1, EC, ED1, ED, при виповненні певних   вимог видається тимчасовий дозвіл, при умові реалізації екзамену водіння і про плаченій  сумі 85,85 євро.

Потрібно  дзвонити по телефону 060, або записуватись по Інтернету

www. dgt.es

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПОТРІБНО ПРЕДСТАВИТИ

1.   Прохання  на офіційному бланку ( для тих, хто проживає в Мадриді).

2.   Проплата ( Tasa II.3) 26,26 євро в касі

  *  Акредитація ( представлення ) паспорту і дозволу на проживання ( тархета)
  *  Оригінал і фотокопія водійських прав
  *  Заява власника, відповідно до друкованої форми
  *  Дві  актуальні  кольорові фотографії розміром 32Х26 мм, зроблені навпроти з непокритою головою і без чорних окулярів
  * Талон фотографії, заповнений і підписаний у відповідному квадратику
  *  Медична справка від лікаря в одному із  спеціалізованих для водіїв центрів Мадриду, термін дії якого 90 днів.
  *  Обмін  водійських прав отриманих раніше 31 жовтня 2010 року буде проводитись без потреби акредитації проживання в Іспанії.
  *  Якщо дозволи отримані після 31 жовтня, будуть обмінюватись, якщо права були отримані до проживання в Іспанії (мабуть йде мова, про те що хто отримав дозвіл на проживання після 31 жовтня )

/ВИДІЛЕНІ ПУНКТИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ПЕРШОЧЕРГОВО/

ЯК  ПОТРІБНО  ДОКАЗАТИ ВІДКОЛИ ТИ ПРОЖИВАЄШ В ІСПАНІЇ ?

    Надати сертифікат іноземця ,  дозвіл на навчання для студентів , якщо є  дозвіл на проживання в ЄС, першу тархету або перед тим як отримати  D.N.I   був дозвіл на проживання.

    Якщо представлять D.N.I і що громадянство Іспанії було отримано  в  Україні  перед проживанням в Іспанії, або коли отримав D.N.I, тому що народився в Іспанії, повинен представити сертифікат виданий Консульським відділом Посольства Іспанії в Україні,  тобто країною проживання.

ЦЕ ОСНОВНІ  ДОКУМЕНТИ, АЛЕ МОЖУТЬ БУТИ ДОДАТКОВІ , ЯКЩО   ВІДПОВІДНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ БУДЕ ВВАЖАТИ ЗА ПОТРІБНЕ.

Примітка: Якщо власник не буде представляти документи особисто, потрібен дозвіл відповідної особи, оригінал і фотокопія особи, якій надається дозвіл з її фотографією.Відповідно Угоди між Україною та Іспанією про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія, усі, хто має на руках офіційно отримані в Україні посвідчення водія, мають можливість звернутися із проханням про заміну українських посвідчень на іспанські.

Оскільки між Україною і Іспанією нема чіткого відлагодженого механізму для підтвердження легітимності українських посвідчень водія (тобто, для обміну посвідчень, необхідна їх офіційна перевірка і підтвердження з українського боку, що дані посвідчення офіційні, а не були придбані нелегально), обміняти їх самому практично неможливо.

Зараз, коли бажаючи обміняти свої права на іспанські, приходить до Управління Дорожнього Руху по місцю свого мешкання з подібним проханням, їм відповідають,  що на даний момент обмін не можливий, і якщо є будь які претензії, то кожний має право написати скаргу.

Скарги, подані власником особисто, зазвичай навіть не розглядаються, а ось подані від іспанської юридичної особи  – адвоката за дорученням свого клієнта, розглядаються негайно і мають позитивний результат.

Поки що, по нашою інформацією, усе ті, хто подав скаргу за допомогою іспанської юридичної особи, вже мають на руках нові іспанські посвідчення.

Послуги по обміну посвідчень водія виконують адвокати «LUCAS FRANCO ABOGADOS», що володіють відповідним досвідом і високою кваліфікацією у вирішенні різноманітніших юридичних проблем.


Термін виконання 1,5 – 2 місяці. Ціна – 500€ + IVA


Додаткова інформація за телефонами:


91 367 22 37 / 662 490 014.Для обміну потрібно надати пакет документів:


-  номер картки посвідки на проживання (el numero de la Tarjeta de Residencia) – оригінал + фотокопія;
-  український діючий закордонний паспорт – оригінал + фотокопія;
-  українські права  перекладені на іспанську мову – оригінал + фотокопія;
Документ про взаємне визнання

і обмін Українських посвідчень водія в Іспанії.


З 31 жовтня 2010 року в Іспанії починається обмін українських посвідчень водія на іспанські.

Інформація про це була опубліковано 28 вересня в офіційному державному бюлетні (Boletín Oficial del Estado - BOE).

У протоколі говориться: "Власники українських водійських посвідчень мають право звертатися із проханням про заміну їх українських посвідчень на іспанські". Протокол з іспанської сторони підписано в Мадриді 21 вересня 2010 року Головним технічним секретарем МЗС Іспанії Антонио Косано Пересем. (El Secretario General Técnico del Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación, Antonio Cosano Pérez).

Для тих же українців, чиє перебування в Іспанії перевищує 180 днів і носить характер постійного - так звані резиденти Іспанії, що мають дозвіл на проживання або на іспанській - Tarjeta de Residencia - дана новина вкрай приємна.

Що вона означає на практиці?

Не потрібно буде проходити навчання, складати екзамен з теорії, що зв'язане в першу чергу з необхідністю досить гарного знання іспанської мови, а також немає необхідності здачі практичного екзамену з водіння.

Усі, хто має на руках офіційно отримані в Україні права водія, мають право звертатися із проханням про заміну українських водійських посвідчень (прав водія) на іспанські. Якщо Ваші права водія - "куплені" - швидше за все обміняти їх не вийде.

Планується, що запис на обмін буде проводиться через Інтернет або по телефону.

Для обміну потрібно буде надати наступну інформацію й дані:

- номер карточки дозволу на проживання (el numero de la Tarjeta de Residencia);

- провінцію, у якій Ви проживаєте (la provincia espanola en la que tenga la residencia)

- номер і серію українського документа, що засвідчує особистість, тобто , закордонного паспорта (el numero del documento nacional de identidad)

- номер і серію українського водійського посвідчення, місце й дату видачі цього документа (el numero de permiso de conduccion ucraniano, asi como el lugar y fecha de expedicion del permiso de conduccion uсrаnіаnо)

Прохача сповістять про пакет документів, які він повинен прикласти до прохання, і призначать дату подачі прохання в провінційне управління дорожньої поліції (Jefatura Provincial de Trafico de la provincia de residencia del solicitante).

Після перевірки дійсності повідомлених відомостей, включаючи звірення з Українським міністерством внутрішніх справ по закритій електронній пошті, Головне управління дорожньої поліції Іспанії дає дозвіл на оформлення іспанського водійського посвідчення. Термін, що приділяється протоколом українській стороні на відповідь, складає 30 днів.

Українські права водія й Довідка про Несудимість повинні бути апостильовані й перекладені на іспанську мову офіційним перекладачем в Іспанії.


28 Вересня 2010 року у Державному Бюлетені Іспанії (BOE) була опублікована Вербальна Нота Посольства України в Мадриді про взаємне визнання і обмін національних посвідчень водія між Іспанією і Україною.

Пряме посилання на документ: http://www.boe.es/boe/dias/2010/09/28/pdfs/BOE-A-2010-14841.pdf

Надаємо переклад  Вербальної Ноти з деякими скороченнями:

 - Україна і Іспанія, що іменуються надалі «Сторонами», взаємно визнають національні посвідчення водія, видані уповноваженими органами кожної з країн у випадку, якщо у документа, що пред'являється, зберігся термін дії відповідно зі всіма пунктами цього Документа і Додатка I до нього.

- Власник  посвідчення водія, виданого компетентним органом однієї із Сторін, якщо таке є дійсним і не перевищило термін дії, має право на тимчасове водіння на території іншої Сторони транспортних засобів, передбачених його посвідченням водія, протягом терміну, встановленого законодавством країни, що видала даний дозвіл.

- З іншого боку, власник водійських прав, виданих відповідним органом однієї із Сторін, згідно із Законодавством кожної із Сторін, повинен володіти законним дозвілом на проживання на території  іншої Сторони, якщо він  має намір водити транспортні засоби на  території іншої Сторони, і зобов'язаний обміняти своє посвідчення водія на їх аналог в тій країні, в якій він офіційно проживає, відповідно з таблицею еквівалентності Додатка I. Обміну підлягають всі посвідчення осіб, що в даний час законно проживають на території країни, видані до набирання чинності справжньої Угоди. Посвідчення, видані після дати набирання чинності цього Документа, підлягають обміну лише у тому випадку, коли такі видані країною, в якій їх власник офіційно проживає.

- Обмін буде здійснюватися без проходження власником процедури теоретичного і практичного іспиту. Як виключення, власники водійських посвідчень, які почнуть процес обміну на права категорії С1, С1+Е, З, С+Е, D1, D1+Е, D і D+Е повинні будуть скласти практичний іспит на відкритих трасах загального руху, використовуючи транспортні засоби, водіння яких дані водійські посвідчення передбачають.

- Компетентний орган кожній із Сторін, що здійснює даний обмін, має право запитати у власника посвідчення водія офіційний переклад документа. У будь-якому випадку, у цілях встановлення достовірності посвідчення водія, компетентний орган Сторони, що виробляє обмін, зобов'язаний запитати відповідну інформацію в іншої Сторони, згідно з порядком, встановленим Додатком I до справжньої Угоди.

- Викладене в справжній Угоді не виключає зобов'язань проходження відповідних адміністративних формальностей, встановлених кожної із Сторін для обміну посвідчень водія, таких як заповнена заява про обмін посвідчення водія, медичну довідку про стан здоров'я, довідка про відсутність кримінальної і адміністративної судимості і внесення відповідного державного збору.


Компетентними органами, відповідальними за обмін посвідчень водія, є:

 - В Україні:  Міністерство внутрішніх справ, Державна Автоінспекція;

 - В Іспанії:  Міністерство внутрішніх справ, Державна інспекція дорожнього руху (Dirección General de Tráfico).


- Обидві Сторони обміняються офіційними зразками своїх посвідчень водія. Посвідчення водія, які пройшли процедуру обміну, будуть повернені дипломатичними шляхами у відповідний орган іншої Сторони.

- Компетентний орган Сторони, що отримала у своє розпорядження посвідчення водія, вилучене в результаті обміну іншою Стороною, зобов'язаний повідомити компетентний орган іншої Сторони про будь-які невідповідності, пов'язані з терміном дії, вмістом або достовірністю такого документа. Дана інформація буде направлена у відповідність з Додатком II до справжньої Угоди в строк, що не перевищує одного місяця з дати здобуття даного посвідчення водія.

- Протягом місяця, наступного за датою набирання чинності справжньої Угоди, Сторони зобов'язалися повідомити один одного адреси компетентних органів, відповідальних за його здійснення, а також  акредитовані дипломатичні інстанції на території вказаних Сторін.

- Справжня Угода не застосовується до посвідчень водія, виданих компетентними органами Сторін у зв'язку з обміном водійських посвідчень, виданих третіми країнами.

- Внесення змін або розширення справжньої Угоди виробляється у письмовій формі з відома обох Сторін. Будь-які зміни набирають чинності згідний встановленій процедурі ратифікації справжньої Угоди.

- Усі розбіжності, викликані розумінням і виконанням даної Угоди, будуть дозволені Сторонами шляхом консультацій і офіційних переговорів.

- Справжня Угода має позачасовий характер. Будь-яка із Сторін має право вийти з нього за допомогою письмового сповіщення, направленого по дипломатичних каналах іншій Стороні. Офіційне повідомлення набере чинності через тридцять днів після оголошення даного документа.

Власники водійського посвідчення, виданого компетентними органами України, зможуть зробити його обмін, згідно зі встановленим порядком, позначеним пунктами цього договору між Іспанією і Україною про взаємне визнання і обмін посвідчень водія.

Для обміну посвідчення водія належить запитати попередню співбесіду по телефону або інтернету, вказавши номер карти резидента в Іспанії, провінцію в якій ви проживаєте і номер посвідчення водія України. По телефону вам повідомлять які документи буде необхідно надати для запиту і призначать день для подачі запиту в Державній Інспекції Дорожнього Руху вашої провінції.

Для підтвердження легальності посвідчення водія, виданих на Україні і обмін яких запрошує їх власник, Державна Інспекція Дорожнього Руху Іспанії щодня пересилатиме українським компетентним органам всі офіційні запити на обмін посвідчень водія, що найшли до них на розгляд, по захищеній електронній пошті, що базується на протоколі Х.509 V3. Українські компетентні органи зобов'язані у строк не більше 30 днів з моменту здобуття даних, інформувати Іспанську сторону про достовірність (непідробленость) посвідчення водія, яке необхідно обміняти. У разі відсутності офіційного підтвердження в зазначені терміни, вважається що достовірність посвідчення водія не встановлена Українською стороною і обміну в Іспанії воно не підлягає.