Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Навчання в Іспанії - як і де здобути освіту


 


В даний час в Іспанії існує чотири ступені освіти:

        - Дошкільна

        - Базова La Educacion General Basica (EGB)

        - Бачілерато El Bachillerato Unificado y Polivalente (BUP)

        - Вища освіта La Ensenanza Universitaria

Професійна освіта La Formacion Profesional (FP) по типу ПТУ або технікумів складається з двох ступенів і може бути отримано замість бачілерато. По закінченню BUP або FP учень отримує атестат про середню освіту. Також в систему освіти інтегровано: освіта для дорослих, спеціалізовану освіту, таке як: школи прикладних мистецтв, мов, художні школи і т.д.

Дошкільна освіта включає в себе дитячі садки (з 2 до 3 років) і початкову школу (з 4 до 5 років). Дошкільна освіта є добровільним, а в державних установах також і безкоштовним. Дитячі садки дуже різняться між собою і залежать від організацій чи фондів, які забезпечують їх підтримку або від приватної ініціативи.

Базова освіта (EGB) складається з восьми курсів і охоплює вікову групу дітей з 6 до 14 років. Отримання базової освіти є обов'язковим. На протязі п'яти перших років учні мають тільки одного вчителя (Educacion Primaria). З ним вони вивчають такі предмети як рідна мова, література, математика, природознавство, музика ... Одна з головних новин освітньої програми на цьому ступені навчання є це ранній початок вивчення іноземної мови (8 років).

У другій частині цієї освітньої щаблі (Educacion Secundaria) викладання вже ведеться різними вчителями.

Шкільні заняття тривають з 1 вересня по 30 з канікулами на Різдво і Святу тиждень (святкують на початку квітня). По закінченню Educacion Secundaria учні здають іспити, якщо результати негативні, то учня можуть залишити на другий рік, але не більше двох разів, максимум до віку 16 років. Учні які успішно долають іспити, можуть вступити в бачелерато або продовжити свою освіту, отримуючи робочу спеціальність в FP.

Бачілерато нагадує старші класи загальноосвітньої школи, але включає в себе три курси. На другому курсі учні також можуть здобути професійну освіту, але це не обов'язково. Ступінь освіти BUP безкоштовна тільки в державних установах. На третьому курсі бачілерато учні можуть вибирати певну спеціалізацію в гуманітарних або точних науках. Випускні іспити в бачілерато є вступними до університету. Володарі більш високих середніх балів мають більш обширні можливості при вступі до університету.

Університетська освіта є платним. Також як і в інших країнах є більш престижні навчальні заклади та професії. Відповідно прохідний бал у таких навчальних закладах досить великий.