Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Навчання - як отримати освіту в Іспанії

 

Конституційні гарантії прав громадян Іспанії на отримання середньої освіти закріплені в статті 27 Конституції країни: принцип безкоштовного та обов'язкового навчання у віці від 6 до 16 років. Весь період навчання підрозділяється на початкову школу (з 6 до 12 років) і на середню (з 12 до 16 років). Існує також дошкільний навчання дітей (з 3 до 6 років), яка є повністю безкоштовним, але не обов'язковим. Процес навчання регулюється законом про освіту, прийнятим в 1990 році.


Для кожної з них обов'язковий "сертифікат відповідності", за допомогою якого контролюються кількість, якість і фінансування викладацького складу, облаштування навчального закладу в цілому, кількість учнів у класах, методологічних програм і, в кінцевому підсумку, надається право на здійснення діяльності у сфері освіти. Всі державні школи є бюджетополучателямі і самостійно розпоряджаються виділяються їм коштами.

Більшість приватних шкіл укладають з державою договір, за яким держава бере на себе майже всі витрати щодо їх фінансування. В результаті навчання дитини в такій приватній школі для батьків обходиться порівняно недорого. Лише малий відсоток населення вибирає приватні школи, де навчання повністю платне. Для таких шкіл, не фінансуються державою, також обов'язково отримання вищезазначеного "сертифікату відповідності". Навчальні заклади, що фінансуються церквою, як і приватні, повністю платні.

Єдине, за що платять батьки учнів у всіх школах, це підручники і додаткові витрати, пов'язані з організацією дозвілля. Проте і тут існує система дотацій, особливо для малозабезпечених сімей. По завершенні середньої освіти випускник може продовжити навчання в системі профосвіти, або після успішно пройденого тестування вступити на дворічні академічні курси, обов'язкові для подальшого вступу до вузу (з 16 до 18 років, аналогічні навчання в 10-11 класах шкіл РФ), і завершити повне середню освіту. Курси фінансуються за тим же принципом, що і загальноосвітні школи.

При наборі учнів до шкіл перевага віддається проживають в довколишніх районах і тим, у кого в тій же школі вже навчаються старші брати і сестри. При зарахуванні до госшколи привілеї мають діти, чиї батьки не в змозі оплатити навчання в приватних школах (довідка про доходи).

Широко застосовується система тестування, у тому числі з кожного предмета шкільної програми. Зокрема, вступити на дворічні академічні курси та отримати по їх закінченні ступінь бакалавра (тобто свідоцтво про отримання повної середньої освіти) можна лише при позитивних результатах тестування.

Прийом до вузів також проводиться на основі тестування. Практики комерційного використання основних фондів навчальних установ не існує. Здача в оренду приміщень заборонена в принципі, це не стосується стосовно держвласності. Навчальним закладам, навіть приватним, заборонена будь-яка комерційна діяльність.

Можливий такий варіант: школа надає свої спортивні споруди для відвідування мешканцями району, де не розвинена спортивна інфраструктура. Пов'язані з цим витрати покриваються міською владою. У цілому всі загальноосвітні навчальні заклади в подібних питаннях діють виключно через міські влади та з їх дозволу.

У шкільний рада - орган самоврядування, крім директора, секретаря, представника від мерії та викладачів, входять учні старше 12 років і батьки (батьки і учні вибираються відповідними асоціаціями школи). B Іспанії директор школи не призначається, а вибирається вчителями спільно з групою "батьки-учні".

Заочний вуз. Серед 50 університетів Іспанії помітну роль у підготовці кваліфікованих кадрів відіграє Національний університет за заочному навчанню. Його створення в 1972 році було відзначено активним економічним зростанням і, як наслідок цього, значним попитом на фахівців з вищою і середньою професійною освітою.

У той же час для більшості осіб середнього віку, зайнятих у сфері виробництва або проживають у видаленні від університетських центрів, було практично неможливо використовувати традиційну систему вищої освіти. Таким чином, НУЗО був покликаний допомогти даному контингенту осіб в отриманні університетської освіти без відриву від своєї постійної роботи, а також, хто бажає мати другу вищу освіту.

За своєю структурою і внутрішньою системою організації НУЗО є одним з державних університетів з тією особливістю, що здійснює свою діяльність на всій території країни і відповідно до Закону про університетську реформу підпадає під юрисдикцію Генеральних кортесів Іспанії, у той час як всі інші університети - під юрисдикцію автономних співтовариств .

Центральний орган НУЗО забезпечує розробку та випуск навчальних матеріалів, програм, а також здійснює адміністративне управління всім університетом. Регіональні асоційовані центри забезпечують студентів необхідною викладацької підтримкою, навчальними матеріалами, а також всіма іншими допоміжними засобами (бібліотеки, відео-і фонозали, лабораторії, аудиторії) для здійснення адекватного університетських програмах навчального процесу. Випускники НУЗО отримують дипломи, які прирівнюються до дипломів інших університетів країни.

НУЗО нараховує 60 асоційованих центрів, розташованих у всіх провінціях Іспанії, крім Луго і Саламанки. Іншою відмітною особливістю цього університету є те, що він виходить за межі національних рамок і поширює свою навчальну діяльність в 10 містах світу: Бонн, Брюссель, Женева, Каракас, Лондон, Мехіко, Париж, Росаріо (Аргентина), Сан-Пауло (Бразилія) і Малабо (Екваторіальна Гвінея). Крім центрів підтримки, за кордоном існують і центри, де проводяться вступні іспити: Нью-Йорк, Рим, Токіо. Зарубіжні центри покликані забезпечити, в першу чергу, доступ до вищої освіти численним іспанським співвітчизникам, що проживають за кордоном, а також тим іноземцям, які бажають отримати іспанська диплом.

НУЗО веде підготовку студентів за наступними спеціальностями; менеджмент і ділове адміністрування, економіка, економічні науки. підприємництво, педагогіка, фізика, математика, хімія, політологія, соціологія, право, іспанська філологія, філософія, географія і історія, інженер промислового підприємства, інженер в галузі інформатики управління, інженер в області системної інформатики, психологія.

Загальне число студентів, що навчалися в НУЗО в 1997-98 рр.., Включаючи підготовчі курси для осіб старше 25 років, склало 180 тис. чоловік. Вартість навчання в НУЗО - 20% від вартості навчання у звичайних держуніверситету. Середній прохідний рівень - 5 балів (за десятибальною іспанської системі), що трохи нижче, ніж в інших вузах.