Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Легалізація документів - Апостиль


Апостиль, слово англійського походження. Це вища форма легалізації документа, тобто апостильований документ буде прийнятий законодавством іншої держави, як документ, що має справжній підпис, печатки, що скріплюють документ.

Легалізація - це обов'язкова процедура для документів, яким бажають додати юридичну чинність на території іноземної держави.

22 грудня 2003 року для України набула чинності Гаазька Конвенція 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів для їх подальшого використання у державах-учасницях цієї Конвенції.Конвенція поширюється на офіційні документи, які були складені на території однієї з Договірних держав і мають бути представлені на території іншої Договірної держави.

На таких документах уповноваженим органом проставляється спеціальний штамп „АПОСТИЛЬ” (іспанською мовою – Apostilla de la Haya).Даний порядок також застосовується у відносинах між Україною та Іспанією.

Офіційні документи, на яких проставлено апостиль, не потребують будь-якого подальшого засвідчення (легалізації).

Апостиль не проставляється: 

- на оригіналах, копіях та фотокопіях паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчень особи, нормативно-правових актів, роз'яснень та правових висновків щодо їх застосування, документів, що мають характер листування.

Апостиль також не може бути проставлено:


-  на документах, виданих закордонними дипломатичними установами України;


- на адміністративних документах, які мають пряме відношення до комерційних або митних операцій;


- на оригіналах офіційних документів, виданих установами союзних республік у складі колишнього СРСР


Інші офіційні документи, видані державними установами України, для використання на території Іспанії повинні мати спеціальний штамп "Apostille" (апостиль), проставлений Міністерством юстиції, Міністерством закордонних справ або Міністерством освіти та науки України (в залежності від типу документу).