Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Іпотека. Первісний внесок.

 


Первісний внесок при іпотеці - це частина вартості житла, що позичальник повинен мати в наявності щоб одержати іпотечний кредит. Залежно від програми іпотеки, первісний внесок може становити від 0% до 90% вартості житла, що здобуває.

Джерелом первісного внеску при іпотеці можуть бути нагромадження, продаж наявного житла, кредит з іншим цільовим призначенням (наприклад, споживчий).

Чим більшим первісним внеском володіє позичальник, тим більший іпотечний кредит він може одержати, або він може скоротити строк іпотеки й переплату за здобуває жилье, що.

 Скориставшись іпотечним калькулятором, можна підібрати оптимальний розмір іпотечного кредиту і його строк.

Якщо первісний іпотечний внесок становить 70% і більше від вартості житла, що передбачається придбати, то замість іпотеки можна скористатися іншим видом кредитування, наприклад споживчим. У цьому випадку заощаджується більша частина додаткових витрат, пов’язаних з іпотекою й процедура оформлення позики значно спрощується.

Але, як правило, до іпотеки звертаються громадяни, які мають значно менші суми первісних внесків. У розділі Іпотечні програми можна підібрати програму іпотеки з мінімальним первісним внеском. При цьому треба мати через, що іпотечний банк видає кредит, виходячи з оцінної вартості житла (обумовленої професійним оцінювачем).

Якщо ціна, запитувана продавцем, перевищує оцінну, то мінімальним первісним внеском на покупку житла не обійтися, тому що цей первісний внесок у сумі з іпотечним кредитом складуть тільки оцінну, а не ринкову вартість квартири (будинку).


Іпотека без первісного внеску

На сьогодні існує цілий ряд іпотечних програм, що пропонують іпотеку без первісного внеску. Найбільш широке поширення такі іпотечні програми одержали в Мадриді й інших великих містах Іспанії, де ріст цін на нерухомість перевищив можливі темпи нагромадження первісного внеску. Правда, програми іпотеки без первісного внеску передбачають більше високий відсоток по кредиту тому що є більше ризиковими для іпотечних банків.

Іпотека без первісного внеску може бути реалізована й іншим способом. Варто взяти споживчий кредит і використати його як первісний внесок для оформлення іпотеки на вигідних умовах.

Ставки по споживчому кредиті вище, ніж по іпотеці, але він буде погашений протягом 2-3 років, тоді як іпотека оформляється на десятки років і чим нижче ставка по іпотеці, тим вигідніше ця операція вцелом. Необхідний тільки достатній рівень доходу, щоб сукупний розмір кредитів був достатній для придбання житла, і щоб обслуговування декількох позик не стало надмірним тягарем.

Перекредитування

Перекредитування - це одержання кредиту з більше низькою процентною ставкою для погашення кредиту з більше високою ставкою, узятого раніше.

В умовах конкурентної боротьби іпотечних банків, позичальник може успішно користуватися цим інструментом для зменшення переплати за житло, що здобуває по іпотеці. Природно, що при оцінці вигідності операції перекредитування, необхідно враховувати додаткові витрати, пов’язані з одержанням нового кредиту.

Соціальна іпотека

Соціальна іпотека - це поліпшення житлових умов соціально не захищених громадян з використанням іпотечного кредитування й державної фінансової підтримки. Поліпшуються житлові умови тільки в межах установлених соціальних норм.

У першу чергу соціальною іпотекою можуть скористатися черговики - люди, визнані нужденними в поліпшенні житлових умов, і варті в черзі на це поліпшення. Але механізми соціальної іпотеки можуть поширюватися й на такі категорії як молодь, працівники бюджетної сфери, військові, молоді родини й ін.

Існує кілька варіантів соціальної іпотеки:
- дотирование процентної ставки по іпотечному кредиті;
- надання субсидії на частину вартості іпотечного житла;
- продаж державного житла в кредит за пільговою ціною.

Який з варіантів соціальної іпотеки застосовується в тім або іншому регіоні залежить від ініціативи місцевої влади. Для одержання конкретної інформації про соціальну іпотеку в місті або районі, варто звертатися в органи влади, відповідальні за житлову політику міста (району).

Там повинні дати консультацію по умовами соціальної іпотеки, провести попередні розрахунки по необхідному первісному внеску, розміру й строку кредиту, величині щомісячних виплат по іпотечному кредиті й мінімальному доході позичальника (його родини).

Крім вимог до учасника соціальної іпотеки, які пред’являють органи влади, існують ще вимоги іпотечного банку, що співробітничає із владою по програмі соціальної іпотеки й, властиво, видає іпотечні кредити.

Вимоги до позичальника з боку іпотечного банку можуть стосуватися його громадянства й прописки, тривалості виробничого стажу й ін. Вимога обов’язкового іпотечного страхування за свій рахунок так само залишається в чинності для учасників соціальної іпотеки