Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


Дозвiл на роботу в Іспанії

Є цілий ряд різних типів дозвiлів на роботу: за наймом, за свій рахунок, тимчасовий та інші.  Зупинимося детальніше на кожному з них.

Найпоширенішим є дозвіл на роботу за наймом:

Тип B (первинний). Цей тип дозвiлу на роботу дозволяє працювати по певній професії, займатися конкретною діяльністю на обмеженій конкретній географічній території. Дія його може бути обмежена вказівкою на одне певне підприємство і юридична сила такого дозволу ґрунтується на трудовому контракті з терміном дії не більш одного року.

Тип В (перереєстрований). Власник такого документа може здійснювати різну професійну діяльність протягом двох років. Видається на два роки власникам дозвiлу типа B (первинний) по закінченню терміну його дії. Може бути обмежений конкретною географічною територією.

Тип С. Дозволяння цього типа дозволяє здійснювати будь-яку трудову діяльність на всій іспанській території. Термін його дії складає два роки. Цей дозвіл можуть отримати лише власники дозволу типа В по закінченню терміну його дії.

Таким чином, згідно з Королівським Декретом 864/2001 дозвіл типа B (первинний) переходить при перереєстрації в дозвіл типа В (перереєстрований), який у свою чергу по закінченню терміну дії перереєструвався в дозвіл типа С. Власник документа типа С, продовжуючи його, отримує вже постійну посвідку на проживання, яка автоматично дає дозвіл на роботу.

Для роботи за свій рахунок є наступні типи дозволів:  

Тип D (первинний). Цей тип дозвiлу на роботу дозволяє працювати по певній професії, займатися певною діяльністю і в конкретному місці. Видається строком на один рік.

Тип D (перереєстрований). Власник такого документа може здійснювати різну професійну діяльність протягом двох років на всій території Іспанії. Цей дозвіл можуть отримати лише власники дозволу типа D (первинний) по закінченню терміну його дії.

Тип E. Дозвіл цього вигляду дозволяє здійснювати будь-яку діяльність без географічних обмежень на всій іспанській території. Термін його дії складає два роки. Цей дозвіл можуть отримати лише власники дозволу типа D (перереєстрований) по закінченню терміну його дії.

Після п'яти років легального перебування в Іспанії можна запрошувати постійний дозвіл на проживання, яке включає дозвіл на роботу, причому будь-яку і за наймом, і за свій рахунок.

Існує декілька типів спеціальних дозвiлів на роботу:

Тип F. Цей тип дозвiлу видається жителям прикордонної зони (Андорри, Португалії і ін.). Вони можуть працювати за свій рахунок або по найму на довколишній прикордонній території Іспанії в конкретному місці і повинні щодня повертатися в свою прикордонну зону сусідньої країни по місцю мешкання. Дозвіл типа F має максимальний термін дії, п'ять років і може бути відновлено.

Тип А. Цей тип дозволу на роботу надається для здійснення сезонних видів діяльності або робіт обмеженої тривалості, таких як монтаж, лагодження, наладка устаткування, будівництво конкретного об'єкту і так далі Цей дозвіл дозволяє виконувати певну роботу в конкретному місці. Термін дії цього дозволу повинен збігатися з терміном дії відповідного трудового контракту і може бути продовжений в разі збільшення терміну роботи, на яку воно було надане. Його максимальне продовження не може перевищувати 12 місяців, включаючи продовження, і воно не може бути відновлене або перереєстроване.

Тип G. Видається на виконання в Іспанії тимчасових професійних робіт що відряджаються від підприємств, що знаходяться поза Європейським Союзом. Йдеться про дозвіл на виконання конкретної роботи в певному географічному пункті, яке оформляється на термін, що не перевищує один рік, і може бути продовжене лише один раз і при цьому не більше ніж на рік і на колишніх умовах.

Тип Т. Цей тип також видається для виконання тимчасових професійних робіт, але при цьому мається на увазі конкретна діяльність на певній території Іспанії. Цей дозвіл видається терміном, на який за контрактом розраховано виконання роботи, але не більше ніж на 9 безперервних місяців. Дозвіл типа Т оформляється на іноземного працівника, що проживає поза Європейським Союзом у випадку, якщо ніхто з що легально проживають в Іспанії і в інших країнах Європейського Союзу не здатний виконати цю роботу. Запрошуюча сторона зобов'язана узяти на себе всі витрати, пов'язані з переїздом (принаймні, сплатити проїзні квитки), і гарантувати роботу на весь період контракту. Після повернення в свою країну працівник повинен відмітитись в тому консульстві, в якому була свого часу видана віза, тому трудовому контракту.

Постійний дозвіл.  

Постійний дозвіл на роботу дозволяє здійснювати будь-який вид діяльності, як за свій рахунок, так і за наймом без яких-небудь обмежень, окрім встановлених для даного виду діяльності. Цей документ можуть отримати власники дозволів типів С і Е по закінченню терміну їх дії. Постійний дозвіл на роботу видається строком на п'ять років, і власники можуть перереєструвати його необхідну кількість разів.

Особливий дозвіл. 

Іноземні громадяни, що внесли суттєвий вклад до економічного або культурного розвитку Іспанії, мають право отримати особливий дозвіл на роботу, що діє на всій іспанській території без обмеження терміну і визнане для здійснення будь-якого виду діяльності за свій рахунок або ж за наймом, за умови дотримань відповідних формальностей. Цей дозвіл також перереєструвався кожні п'ять років.