Ми раді вітати Вас на сайті !
Оновлення сайту виконується постійно - будьте в курсі усіх проблем, що стосуються імміграції і життя в Іспанії!
Шановні відвідувачі і користувачі сайту "ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ"!

САЙТ ДОПОМОГИ І ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКИМ ІММІГРАНТАМ В ІСПАНІЇEspañol    Русский


ІНФОРМАЦІЯ ПРО САЙТ

 

ГОЛОС УКРАЇНИ В ІСПАНІЇ – це українсько-іспанський інтернет портал українців, проживаючих в Іспанії і тих, хто збирається сюди приїхати, для тих, хто так чи інакше цікавиться Іспанією. Українців, росіян, білорусів, які мешкають в Іспанії. Туристів, бізнесменів, людей, які бажають придбати нерухомість в Іспанії, студентів, які вивчають іспанську мову, бажають отримати або продовжити освіту в Іспанії.

Засновники проекту це українці, які мешкають в Іспанії. В цю країну нас привели різні причини, й кожен з нас пройшов свій шлях в Іспанії, але нас єднає те, що ми досягли певних успіхів в Іспанії.

Ми знаємо з якими проблемами доводиться мати справу людям з колишнього СРСР в Іспанії. Крім того, що кожному з нас доводилося долати проблеми адаптації, вивчення іспанської мови, оформлення необхідних документів, отримання іспанського громадянства, створення та розвитку власного бізнесу, нам доводилося приймати активну участь у житті інших людей (рідних, друзів, знайомих).

Аналіз показує, що основними труднощами для наших земляків в Іспанії є незнання іспанської мови, відсутність необхідної інформації на українській чи російській мовах, незнання місцевого законодавства (в тому числі іміграційного, громадянського, трудового), складнощі з пошуком роботи, недостатнє знання місцевих звичаїв та культури тощо.

Основна маса проблем більш менш подібна, а кількість українців в Іспанії величезна. Українці в Іспанії – це робоча сила і не більше. Кожен приїхав зі своїми проблемами. Одні приїхали, щоб заробити на квартиру, бо не мають, де жити, інші – дітям на освіту, ще інші – собі на життя, бо вдома не мають за що жити. Тому нами було прийняте рішення відшукати найбільш ефективний засіб допомоги співвітчизникам, який би дозволив ”новим” не повторювати помилок ”старожилів”, а тим, хто мешкає тут давно, наблизитися, встановити взаємовигідні зв'язки, поділитися та обмінятися досвідом для того, щоб діяти більш успішно та з найменшою кількістю затрат, та обов'язково допомогти новоприбулим новачкам.

Найбільш вдалим засобом досягнення даних цілей є створення спеціалізованого інтернет простору.

На нашому порталі Ви зможете найти необхідну інформацію, підшукати однодумців, попросити поради та порадити, попросити допомоги та допомогти тому хто потребує допомоги.

Нашою метою також є надання інформації для туристів, які збираються відвідати Іспанію. У нас ви знайдете інформацію про туристичні компанії, які надають туристичні послуги в Іспанії, а також безпосередньо про іспанські туристичні компанії, курорти та готелі, що дозволить спланувати та здійснити поїздку без зайвих посередників.

Студентам, які шукають можливостей отримати освіту в Іспанії, ми надамо інформацію про освітні заклади Іспанії та іншу корисну інформацію.

Для ділових людей, яких цікавлять перш за все питання бізнесу в Іспанії, ми розповімо про іспанські компанії, які зацікавлені у виході на ринок пострадянського простору, особливостях організації та ведення бізнесу в Іспанії, надамо корисні поради та консультації.

На нашому сайті ми дамо вам детальну інформацію про те, як правильно і легально перекласти ваші документи у Офіційного Перекладача, при цьому не витративши ні цента на послуги ПОСЕРЕДНИКІВ, які розплодилися в Іспанії як гриби після дощу, просячи за свої послуги суми, які деколи перевищують саму вартість перекладу, про закони і процедуру придбання нерухомості в Іспанії, про те, як можна відкрити свій бізнес з найменшими витратами (спеціальні цільові кредити і умови їх здобуття), про те, як добитися здобуття кредиту у вашому банку на покупку товарів першої необхідності з найменшими процентними ставками, і що найголовніше, не отримати відмову в  кредиті. Про те, як по незнанню законів або просто по потуранню не  з'явитисяв списках боржників, внаслідок чого діставати відмови в будь-якому, навіть самому незначному кредиті, а якщо ви там вже знаходитеся – то як з найменшими витратами звідти вийти.

Ми своєчасно будемо інформувати вас про нові закони, так або інакше пов'язані з імміграцією в Іспанії, про порядок здобуття документів на резиденцію і роботу в Іспанії, про те як можна провести возз'єднання з сім'єю, як грамотно і з найменшими витратами оформити шлюб або розлучення в Іспанії, як правильно перевести і завірити потрібні вам документи у Офіційного Перекладача і не стати жертвами фірм - одноднівок, які неправильно завіряють документи, унаслідок чого ви не лише ризикуєте втратити гроші за недооформлення, але і ризикуєте взагалі втратити ваші документи, не вклавшись у відведений вам терміни для їх подачі.

Ми так само інформуватимемо вас про те, як можна знайти роботу за вашим профілем в Іспанії, основні методи її пошуку, як правильно скласти резюме, про те, як грамотно вести співбесіди і як не стати жертвами різних шахраїв.

Надамо вам вичерпну інформацію про те, як поводитися в ситуаціях, коли вас незаконно звільняють з роботи, заставляють вас переробляти години, не оплачуючи їх, про те, як необхідно розрахувати покладені вам по звільненню виплати, які посібники вам належать в разі звільнення з роботи і іншу корисну для вас інформацію.

На нашому сайті ми приводимо прямі посилання на офіційні сайти Адвокатів, що спеціалізуються на роботі по Іммігрантах в Іспанії, а так само на офіційні сайти Офіційних Перекладачів для перекладу і завірення будь-яких офіційних документів в Іспанії.

Всі вони – фахівці високої кваліфікації, перевірені і переперевірені ще раз нами особисто, і багатьма нашими друзями і знайомими, а їх багатолітня і бездоганна професійна робота по наданню послуг Іммігрантам в Іспанії є їх кращим гарантом. Звернувшись до них за допомогою з будь-якого питання, пов'язаного з Імміграцією в Іспанії, ви отримаєте професійні кваліфіковані послуги кращих фахівців в своїй галузі, і що найголовніше, гарантію того, що ваша справа або документи не будуть відкладені на "далеку полицю" до "кращих часів" після оплати їх послуг.

Адвокатська фірма LUCAS FRANCO ABOGADOS – ось вже більше 35 років захищає інтереси своїх клієнтів на території Іспанії, на їх рахунку більше 60% виграних кримінальних судових процесів і апеляцій по оскарженню вироків, а так само процесів по іммігрантах в Іспанії (легалізація, возз'єднання з сім'єю, відмов в продовженні резиденції, депортації і соціальної інтеграції).

 


Українский Офіціальный Перекладач Світлана Присяжнюк
є перекладачем, офіційно акредитованим при Посольстві України в Іспанії (Мадриді), - ви можете самі, особисто, запитати в посольстві України всю інформацію про її роботу.

 

 

Для тих, хто добре володіє іспанською мовою ви також зможете знайти багато корисного для себе на сайті
Усі посилання розташовані на нашому сайті є прямими посилання на їх офіційні сайти, де ви безпосередньо, без посередників, можете отримати усю інформацію, що цікавить вас, і замовити їх професійні послуги.

МИ НЕ ЗАЙМАЄМОСЯ ПОСЛУГАМИ ПОСЕРЕДНИКІВ, а тільки даємо прямі ссилки на офіційні сайти перевірених фахівців, що зарекомендували себе, на нашу думку і на наш погляд, як кращі фахівці в своїй галузі на території Іспанії.

Ми постараємося тримати вас в курсі усіх подій, так або інакше пов'язаних з Імміграцією в Іспанії, поділитися з вами нашим більш ніж 20 літнім досвідом мешкання в Іспанії, а у разі потреби безкоштовно проконсультувати і допомогти у вирішення ваших проблем.

Наш проект відкритий для всіх бажаючих прийняти в ньому участь. Ми завжди раді спілкуватися з людьми, які можуть та бажають бути корисними іншим, можуть запропонувати цінні ідеї з покращення роботи нашого з вами порталу.

Проект "Голос України в Іспанії" являється відкритим проектом і ми будемо ради, якщо користувачі й відвідувачі нашого сайту будуть брати активну участь у його розвитку, шляхом розміщення на сторінках сайту своїх статей і нарисів, щодо імміграції в Іспанії. Надсилайте нам на електронну пошту ваші статті, нариси й розповіді про ваш досвід життя в Іспанії й після належної перевірки адміністрацією проекту і їх відповідності тематиці сайту, вони будуть опубліковані в розділі "Новини на сайті".


Українська Іспанія

Про вимушену любов наших співвітчизників до подорожей, метою яких є «заякорення» в певній країні, написано і сказано чимало. Одним із «векторів» трудового «паломництва» не лише галичан, а й уродженців Наддніпрянщини та інших регіонів відомої всьому світу своїми чорноземами держави стала в останнє десятиліття найбільша країна Піренейського півострова.

Міграції українців до Іспанії сприяло ліберальне іспанське законодавство, яке дозволяло іноземцям отримати роботу без оформлення офіційних документів; потреба у заповненні робочих місць у сільському господарстві та будівництві; високі порівняно з Україною заробітки; можливість отримати дозвіл на працю та проживання (резиденції) в результаті періодичної легалізації іноземців, що проводилась іспанським урядом; масове повернення з України до Іспанії з кінця 80-х років минулого століття т. зв. дітей війни, які були в шлюбі з громадянами України і мали численні родинні зв'язки на батьківщині; можливість спрощеного оформлення запрошення на приїзд до Іспанії далеким родичам та знайомим в Україні.

Важливим фактором, який сприяв українській міграції, був іспанський менталітет, близький до нашого, відсутність ксенофобії, гостинність, доброзичливість місцевих жителів до вихідців з колишнього СРСР.

З часом шанобливе ставлення іспанців до заробітчан з України суттєво не змінилося. Відбулися лише зміни в економіці, соціальній сфері, зовнішній політиці обох країн, що вплинули на формування т. зв. нового менталітету українця. Економічні негаразди в нашій державі лише сприяли виїзду громадян за кордон.

За інформацією українського посольства в Іспанії, аналіз результатів опитувань та статистичних даних в місцевих українських асоціаціях дозволив отримати такі характеристики наших співвітчизників-заробітчан. Переважають серед них жінки (65%) — понад 45 років — 5%, від 35 до 45 — 60%, від 20 до 35 — 30%, до 20 років — 5%. Сильна стать різниться ненабагато: понад 45 — 5%, від 30 до 45 — 70%, від 18 до 30 років — 25%.

Найменше (10%) серед українців осіб з вищою освітою, вдвічі більше — з середньою спеціальною, решта — із середньою.

Сімейний стан їх такий: одружені (заміжні) — 60%, розлучені — 25%, неодружені (незаміжні) — 15%.

Найбільшу частку (70%) заробітчан «дають» західні області (Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Хмельницька, Рівненська, Волинська), на центральні та південно-східні (Київська, Черкаська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Одеська, Сумська, Луганська, Крим) припадає решта.

З нашої держави до Іспанії їдуть не лише українці (75%), а й росіяни (15%), вірмени (3%), татари (2%), евреї (1%), представники інших національностей (4%).

Сьогодні там функціонують (відповідно до місцевого законодавства) 10 українських громадських організацій, які об'єднують близько 11 тисяч наших співвітчизників. Серед них Федерація «Україна» (Валенсія), Асоціація українських робітників та професіоналів в Іспанії «Україна» (Уельва), Асоціація «Співвітчизники» (Ов'єдо), філія Асоціації «Співвітчизники» (Санта-Крус-де-Тенеріфе, Канарські острови), Асоціація «Краяни» (Мадрид), Спілка українців в Мадриді, Асоціація «Cоюз іммігрантів» (Вільяробледо), Асоціація українців у Каталонії (Леріда), Український культурний центр в Каталонії (Барселона), Асоціація «Іспано-український альянс» (Фігерас).

Як правило, українські асоціації в Іспанії разом із статусом громадської організації отримують право на господарську діяльність (відповідно до своїх статутів). Федерація «Україна» сприяє створенню та об'єднанню українських асоціацій в Іспанії, соціальній інтеграції та адаптації наших громадян, що проживають тут, розвитку дружби та культурного співробітництва між Іспанією та Україною, збереженню та розвитку національно-культурної ідентичності українців, надає юридичну та консультаційну допомогу нашим співвітчизникам, сприяє лікуванню, оздоровленню та навчанню в Іспанії українських дітей, проводить виставки, концерти, спортивні заходи та благодійні акції. Більшість названих асоціацій провадять діяльність за рахунок членських внесків, доходів від своєї господарської діяльності, приймають спонсорську та благодійну допомогу від фізичних та юридичних осіб, громадських організацій тощо.

Згідно з інформацією іспанської сторони тут перебувають близько 103 тисяч українців, з них на консульському обліку посольства Іспанії та генерального консульства України в Іспанії на жовтень 2004 року близько 5 тис. Отже, переважна більшість наших співгромадян фактично є нелегалами. Саме ця ситуація, а також неспроможність фінансувати своїм коштом власну діяльність перешкоджали, на думку посольства, започаткуванню культурних центрів, ЗМІ, теле- та радіопрограм, які б діяли згідно з іспанським законодавством. Втім, деякі організації, незважаючи на проблеми, що чекають на представників «трудової міграції», все-таки спромоглися на заснування неперіодичних видань.

Протягом останніх років значно збільшилась кількість українців, які прибули до Іспанії в пошуках роботи.

Наші нелегали проживають головним чином на півдні країни, де працюють в сільському господарстві (провінції Уельва, Альмерія, Малага, Аліканте) та на околицях Мадрида і Барселони.

Формування української діаспори в Іспанії фактично розпочалось після Другої світової війни, коли у важкі повоєнні роки невелика група українців-студентів прибула до Мадрида в пошуках кращої долі. Саме тоді утворилося перше українське товариство «Обнова» (релігійно-конфесійного спрямування). У період застійних років еміграція в Іспанію мала здебільшого політичний характер і була малочисельною. На початку 90-х, після розпаду СРСР, виникла нова хвиля міграції на Захід, в т. ч. до Іспанії, яка набула економічних ознак. Остання, т. зв. четверта хвиля еміграції припадає приблизно на середину 90-х років і зумовлюється економічними причинами — втратою робочих місць, доходів населення, особливо у сільській місцевості, комерціалізацією відносин тощо.

За даними українського посольства в Іспанії, «географія» наших співвітчизників в цій країні така: центральна частина (місто та провінція Мадрид) — 20% (20000 чол.), східні провінції (Каталонія, Валенсія, Мурсія) — 35% (35000 чол.), південні (Андалузія, Кастілья-ла-Манча) — 25% (25000 чол.), західні (Екстремадура, Кастілья-Леон) — 10% (10000 чол.), північні (Галісія, Астуріас, Кантабрія, Наварра, Країна Басків, Арагон) — 8% (8000 чол.), Канарські, Балеарські острови — 2% (близько 2000 чол.).

Максимальне скупчення українців спостерігається у таких містах та їхніх околицях: Мадрид, Барселона, Валенсія, Альбасете, Аліканте, Торев'єха, Мурсія, Малага, Марбелья, Уельва, Севілья, Хіхон.

Громадяни України, що перебувають в Іспанії легально та нелегально, працевлаштовані (згідно з даними українського посольства) на 80%. Решта займаються пошуками роботи, живуть на випадкові заробітки або за кошти благодійних організацій.

На сучасному ринку праці розподіл українських заробітчан такий: у сільському господарстві та на виробництві (збір цитрусових, винограду, овочів, фруктів, оливкових культур, їх переробка, промислове виробництво) — 45%, на будівництві (будинки, дороги тощо) — 30%, в іспанських сім'ях як прислуга, по догляду за хворими та старими людьми — 15%, у сфері обслуговування (готелі, кафе, ресторани, танцювальні клуби, ремонт квартир, авто, побутової техніки, охорона) — 10%.

Незначна частина українських жінок (приблизно 1—1,5% загальної кількості) не працюють, перебуваючи на утриманні іспанців (а також німців та англійців, які проживають в Іспанії), з якими вони уклали шлюб.

Середній заробіток працюючого українця — 700 євро на місяць. Найнижча платня зафіксована на роботі в іспанських сім'ях — 250—300 євро, максимальна (до 1200 євро) — на сезонних сільськогосподарських роботах або у сфері обслуговування (на будівництві) за наявності досвіду, легальних документів при належному володінні мовою.

Очевидно, що повернення до рідних домівок українських громадян залежить не в останню чергу від дій нової влади, яка проголосила створення кількох мільйонів робочих місць.